1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano Reef Akvaryumlar İçin Sump

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde veysel tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gerek görüntü kirliliği, gerekse şelale tipi ps lerden verim alınmaması gibi şikayetleri hepimiz okuyoruz. Dün camcıya gidip eksik camlar vardı onları tamamlayıp bir sump tasarımı yaptım. Vakit darlığından daha yapıştırıp faaliyete geçiremedim ama tasarımı sizlerle paylaşmak istedim.
    SUMP.png
    65 lik standart nanomun arkasına bir sump yapmaya karar verdim. Ölçüler resim üstünde belirttiğim gibi. Yük tamamen şelale filtrelerin üzerinde olacak. Şelale filtrelerin içine çeşitli medya sünger, elyaf, karbon, zeolit gibi malzemeler koyma açısından faydalanacağım. Isıtıcı, ps sump içinde olacak. Sump akvaryumun arka camına tamamen bitişik şekilde olacak. İki camın birleştiği yer yani arka cam siyah boya veya kaplama kullanılabilir.

Bu şekilde hem su hacmi artmış olacak hemde malzemeler gizlenecek. Akvaryumun içinde malzemelerden kaynaklı nanolarda sorun olan görüntü kirliliği olamayacak.
    Fikirleriniz ve yorumlarınız nedir yazarsanız sevinirim.

-doctore-, Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Süper abi helal olsun...:portaliseviyoruz:

yurtsevenkursad ve veysel bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

Sağol Alpi, dün acayip yoğundu yapıştıramadım, faaliyete geçsin baya güzel olacak gibi bakalım. Senden göre göre bir şeyler kapıyorum bakalım.:)

Alparslan bunu beğendi.
  4. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Bana ithafen mi yapıldı bu acaba? :D Güzel olmuş aslında cama cam akvaryumlar için kullanılır. Malesef benimki gibi ithal, bombeli, çerçeveliler için çok zor. :(

veysel bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Muhammed hocam çok öncede bahsetmiştim yanlış hatırlamıyorsam :) sanırım senin konudaydı, ama ne zamandır faaliyet yapamamıştım. Yapalım görelim nasıl olacak ilerde belki sende cama cam nano yaparsın veya yapacaklara fikir olur.

6. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Yok ben şaka dedim ama iyi denk gelmiş, bu aralar sıkıntıdayım bu konuda. Cama cam yaptırırsam nano olmaz birdahaki ama belli de olmaz. Cama cam yaptıracak olup sump işi kafasını karıştıranlar için ideal bence. Belki başka düzenlemeler, eklemeler de yapılır, oluru var bence.:)
    :okey:

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş