1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano reef Kurulumu ile geri dönüş

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde ogiler tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Nano reef kurulumu projemi iptal ettim neyse ki notları düzelttim elimde 2 domates anemonu ve 2 hermit var arada ölen balığım falan olursa veriyorum su değişimi 3 ayda 1 falan yapıyorum marmara suyuyla gayet iyiler filtre vb hiçbir alet yok zaten 10 günde 1 ölen balık olursa yada eve balık alırsak besliyorum herhangi bir kirlilik yükü yok akvaryumda umarım bana darılmadınız bu yaz elime para geçerse güzel bir reef yapmayı düşünüyorum.Temel Abi'den öğrendiklerim boşa gitmesinsaygılar:gif ayrıca siteyle ilgili aşırı donma ve kendiliğinden kapanma problemleri yaşıyorum nedendir acaba?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Siteyle ilgili sorun tarayıcından öncelikle. Aşşağıdaki tarayıcılardan birini ücretsiz indirirsen site görünüm olarak daha farklı ve sorunsuz olacaktır.

http://www.akvaryumportali.com/vbi/showthread.php?6726-Taray%FDc%FD-Se%E7imi-ile-En-iyi-Kullan%FDm

Akvaryumuna gelince arada bir balık ölünce domates anemona veriyorum derken tam anlamadım. Bu durum ile akvaryumu yürütmeyi kabullenmeyi biz kabullenemeyiz açıkcası. Arada bir balık ölmesini normal karşılamaman gerek.

Filtre sistemi yok demişsin tam anlayamadık durumu. Tamam canlı yok içinde ama arada ölen balıklar nerden geliyor ? :ay:

3. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Yok o ölen balıklar lepistesti onlarda yanlış anlamayın öyle ölsünlerde anemona atayım diye öldürmedim beyaz benekten öldüler anemona zararı olmaz beyaz beneğin diye verdim onlara filtre olarak aslında şelale filtre var ama inanılmaz bir gürültüsü olduğundan sadece arada bir çalıştırıyorum.100 litrede discuslarım var lepisteslerde vardı ama ne yaptıysam beyaz beneği durduramadım öldüler yoksa filtresiz pis akvaryuma percula atacak kadar cani değilim:D yani anlatmaya calıştığım pek bakımlı değiller ama çok iyi durumda olduklarını söyleyebilirim onları bu durumdan kurtaracağım ama 50 litre nano kuracağım elime para geçecek biraz dandik değil güzel bir akvaryum kumak istiyorum ama önce evden onay almam lazım Temel Abi için gitmesin istersen fotoğraf ekleyeyim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Valla Oğuz forumu iyi takip edemediğin açıkcası anlattıklarından anlaşılıyor. Akvaryumlarının durumu iyi değil anlattığına göre. Bence tek bir akvaryum ama sağlıklı bir akvaryum tercihi daha doğru olur.

5. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Haklısın Temel Abi lepisteslere yazık oldu bilgisayar kapalıydı nerdeyse bitün sene akvaryumlardanda soğudum bu sürede ama discuslarım ve karideslerim sağlıklı şu anda 2 discusum ve sayısını bilmediğim kadar karidesim var.Anemonlarıda ihmal etmek olmaz bir nano yapacağım.

Sayfayı Paylaş