1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano Reef Kurulumu Yaptım

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde musa tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. musa

musa

Yer:
    istanbul
    İsim:
    musa özdemir
    Nano reef akvaryum kurulumu yaptım. İsmim Musa. Aranıza istanbul'dan katılıyorum.. 45*45*35 ebatlarında nano tuzlu su akvaryumu ile başlangıç yaptım ilk bakışta biraz zor gibi gelsede umarım başarırım akvaryum ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir. değerli fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi beklerim saygılar

45*45*35
    dopin 2012 askı ps - şelale filt - 100w ısıtıcı - dalga motoru- 10kg aragonit kum - şimdilik 6 kg kadar canlı kaya- 1 hermit - 1 clarki (M) - yaklaşık 30 lt kadar hazır akvaryum suyu takviye ederek başladım ama birkaç sorunum var öncelikle ps filitre yaparken akvaryuma tortu atıyor toz gibi bişi bunu kesemedim buda suyun berrak olmasını engelliyor can sıkıcı. birde kullandığım aydınlatma led aydınlatma görüntü iyi gibi ama bununla devam etsem sorun olur mu?

Hekese teşekkürler.

image.jpeg

image.jpeg

halituzun, Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Öncelikle hoşgeldiniz...Bence kurulumunuz gayet güzel...Geliştirelebilir zaman içinde...Tortu dediğiniz şey acaba hava kabarcığı olabilir mi?Bir örnek foto koyabilir misiniz?Saygılarımla

3. musa

musa

Yer:
    istanbul
    İsim:
    musa özdemir
    Maalesef hava kabarcığı değil resimi en kısa zamanda ekleyeceğim. Fakat ps nin temiz su giriş kısmından akvaryuma doğru resmen akıyor hatta çıkış yerine elyaf koydum ama sadece biraz azalttı tamamen kesemiyorum kullandığım ps 2. eldi belki bozuktur diye sıfırını aldım aynı şeyle karşılaştım :/
    birde dalga motorunu kapatırsam su güzel oluyor berraklaşıyor tabi tozlar tortularda suyun üst tabakasına çıkıyor ama dalga motorunun fişi taktığım anda her taraf tortu oluyor :(( çözemedim gitti

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz...:)

5. murat064

murat064

Yer:
    uşak
    İsim:
    muratsavaşkol
    Yanlış anlamayın ama galiba resimden kaynaklanıyor akvaryum duvaramı monteli ?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun akvaryum hoş geldiniz. Nano skimmer modelleri genelde kabarcık yayıyolar ama tortu bırakması hiç duymadım. Farklı bir sorun olabilir o kısımda. Akvaryum genel olarak güzel görünüyor. Aydınlatma uyumu ve diger gelişmeleri birazda zaman gösterecek, sabırlı olmakta fayda var.

Sayfayı Paylaş