1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano tankım için ekipman tavsiyesi

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde icaydogan tarafından 11 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. icaydogan

icaydogan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    ismail
    Merhabalar,

55x40x40 durso sistemli alttan sumplı tankım için yardımlarınıza ihtiyacım var. Tankımda 2 tanesi palyaço olmak üzere toplamda nano tanka ugyun 6-7 balık olacak.Tang vs. türleri gibi nano için sıkıntılı, büyük tanklara uygun balıkları eklemeyi düşünmüyorum. Orta vadede sadece lps mercan ekleyeceğim.sps olmayacak.Alacağım ekipmanların sessiz olmaları çok önemli.

1- aydınlatma için aquareef x30 veya zetlight1702 düşünüyorum.

2- ps olarak yeterli gelirse tunze 9001 gelmezse 9004 (tunze 9002 ile ilgili sesli çalıştığıyla ilgili yorumlar okuduğum için vazgeçtim.) curve 5 veya nac3 kullananlarda var bu hacimde ama sessizlik konusunda emin değilim, tavsiyeleriniz çok önemli

3- dalga motoru eheim veya tunze düşünyorum kaç litre/saat değerine sahip bir dalga motoru işimi görür?

4-kafa motoru da aynı şekilde kaç lt/h güce sahip olması gerekli ve tavsiye edeceğiniz sessiz çalışan markalar.

5- ısıtıcı için 100w yeterli olurmu daha yüksek mi seçeyim?

Herbiri için birkaç alternatif belirtirseniz çok memnun olurum. Vakit ayırıp okuyan ve yorum yazan herkese çok teşekkür ederim.Allah a emanet olun.

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Óncelikle portala hoş geldiniz, yeni kurulum hayırlı olsun.

1.Aquareef x30 güzel seçim olur, zetlight çok basit bir aydinlatma.
    2.Ps tunzeleri geçin, curve 5 çok güzel olur bu tanka.
    3.2 adet hydor corallina nano tercih edin, hem çok guzel geniş acı dalga verir hem uzun ömürlü hem minik.
    4.Kafa motoru 1200-1700 litre arası olur, newa jet 1200 ideal olur kanımca.
    5.Isıtıcı yeterli gelir 100 w ancak sıfır alınacaksa 200 w lık alın, düşük w ısıtılar gibi sık devreye girip ćıkmaz.

3. icaydogan

icaydogan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    ismail
    Çok teşekkür ederim Veysel Bey, eksik olmayın.

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş