1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano Tip Protein Skimmer Modifiye

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde veysel tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Red sea berlin 90 hava taşlı ps ye motor takmaya karar verdim. Ps nin içini boşaltıp tek bir gövde haline getirdim. Elimde olan 8 wattlık 600 l/s olan kafa motorunun pervanesini çırpıcılı hale getirip ps ye monte ettim. İlk denemeler daha yapıştırma olayları bitmedi. Yanlardan çıkan hava kabarcıklarını göz ardı edin. Video ekledim.

İlk 5 dakikalık toplama videoda görünüyor.

Ancak motor kuvvetli mi geldi nedir hava kabarcıkları alttan çok çıkıyor nasıl bir yol izlerim bu hava kabarcıklarının alttan çıkmasını engellemek için fikirleriniz nedir?

cirol, Alparslan, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Veysel abi kafa motorunun girdiği yeri silikonlasan hava kabarcıklarını sadece içerde tutmaz mı.

3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Veysel abi ellerine sağlık motorun çıkışı bir dirsek ile yukarı baktırılırsa aşağıdan çıkan kabarçıklar engellenebilir.Kabarcıkların patlama seviyeside alçak gibi oda yükselir denemeye değer.90 decelik dirsek çok yükseltirse 45 derecelik dirsekde denenebilir.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

Sağ ol Murat içeriden yukarı doğru yapmıştım resimde görüldüğü gibi ama baya bir basınçlı geliyor, ps nin boyunu uzatsam mı acaba?
    100_4737.JPG

Tarık dediğin gibi yapışacak oralarda, sıkıntı onlar değil alt su tahliyesinden veriyor baya kabarcık akvaryumun içine.

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Veysel abi dirseği biraz uzatmak işe yarayabilir.

veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Deneyeyim yarın Murat, bakalım nasıl çözüm bulunacak.temo27 İş göreceğe benziyor ama uğraştıracak herhalde biraz. Aklıma geldi yaptım bakalım olmazsa hava taşına devam ederim.:)

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Avı olacak ama biraz daha yoracak galiba . Ps yi biraz daha dibe doğru suya daldirirsanhava kabarcığı geri donmeyebilir su seviyesi al ak gibi geldi bana .

veysel bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Veysel abi Red sea berlin firması sana dava açacak.:D
    Ellerine sağlık gayet güzel topluyor ince ayarlarla olur gerisi teferruat.
    Su seviyesini ayarla birde havanın döndüğü yere bir kap yap ki sağdan soldan hava çıkmasın sadece su çıksın birde motorun gövdeye girdiği yeri conta veya hortumla sok oradan da hava kaçıyor...temo19

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Alpi Mesut'la oturuyoruz, baktık ps ye dediğini anladım kap yapacağım altına, motorun girdiği yeri izole edeceğim fikir almadan nihayete erdirmeyeyim dedim.:D Red sea foruma üye olmaya kalkarsa benim videoyu sil görmesin adamlar.:D

Alparslan bunu beğendi.
  10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Süper olmuş veysel. Ps ustası patlaması oldu forumda yahu :D
    Su seviyesi arkadaşların dediği gibi çok az. O seviyede gövdede köpük tutamazsın. En rahat kaçacağı yerden -ki o da alttaki tahliye çıkışı- kaçar. Ps gövdesini 3-5 cm daha aşağı daldır mikro kabarcık çok azalır. Çıkışa sünger koymuşsun gördüğüm kadarıyla, süngeri biraz daha kalınlaştırıp iyice kesebilirsin kabarcıkları. Gerisi zaten conta silikon işi.
    Tebrikler,eline sağlık

veysel bunu beğendi.
  11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi sağ ol, boş boş dururken gözüme takıldı uğraşayım dedim. Bakalım sonuç ne olacak yarın öneriler doğrultusunda takviyeleri yaparım.:)

Sayfayı Paylaş