1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

nanoda dalga motoru

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde eren41 tarafından 30 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    40X40X40 BİR NANOM var işyerimde wp-10 dalga motoru mevcuttu fakat palyacolarım cok ufak oldgundan sürekli kaya diplerinden cıkmadılar sürkülasyondan rahatsız olduklarını sanıp cok kücük bir kafa motoru ekledim wp-10 cıkardım tabi 1 aya kalmaz cyno olustu bugün ısıkları kapatıp cynoyu sifonladım kumdan

1.balıklar dalgadan rahatsuz olurmu wp-10da kücük bir dalga motoru nihayetinde
    2.zetlight 1702 var ısık istemim
    3.sump yok tankta askı filtre ve askı ps var resun sk modeli

tavsiyelerinizi bekliyorum

Ekli Dosyalar:

2. HAKAN ÖZÇELİK

HAKAN ÖZÇELİK

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    hakan
    Merhabalar,
    öncelikler wp-10 u geri takmanızı öneririm dalgasız , sirkülasyonsuz tank sorunlu tank olur.
    ne kadar sirkülasyon olursa ps toplama performansı da o kadar verimli olur

palyaçolarınız tanka yeni eklediyseniz ortama adapte sürecinde olabilirler bu yüzden akıntı fazla geliyor olabilir.
    wp-10 ayar modları var bunlarla debiyi düşürebilirsiniz olmadı 24v 1 amp çalışan adaptör yerine 12v 1 amp adaptör takarsanız debi doğal olarak düşücektir

Birde unutmadan wp-10 un konumlandırmasına dikkat edin dalganın kat edeciği yolu uzatmak yine sirkülasyon şiddetini kırcaktır akıntıyı direk vermektense aşagında yukarı açılı olarak vermek te bir çözüm olabalir

3. ilkaycamlar

ilkaycamlar

İsim:
    ilkay çamlar
    Bende sumpsız kullaniyorum ufak bi kafa motoruyla beraber pek sorun yaşamadım

4. ilkaycamlar

ilkaycamlar

İsim:
    ilkay çamlar

Burcu bunu beğendi.
  5. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    MAŞALLLAH benim balıklar rahatsız oldu gibi geldi bana wp-10 dalga motorunu cıkardım 1702 zetlight var tavsiye üzerine aldık ama cok yosun yapiyor ensonundada cyno oldu

6. ilkaycamlar

ilkaycamlar

İsim:
    ilkay çamlar
    Bende de yapmisti zmanla gidiyo pek te ellememek lazim.

7. HAKAN ÖZÇELİK

HAKAN ÖZÇELİK

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    hakan
    IMG_20150924_001954.jpg
    ebat aynı ve bir sorun yok

8. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    TAMAM İşte:D sizde dalga motoru var ben yok denilcek kadar az bi motor taktım balıklar rahatsız olmasın diye :) sanırım hata ettim

9. HAKAN ÖZÇELİK

HAKAN ÖZÇELİK

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    hakan
    Bence takın motoru 12v 1 amp adaptör le çalıştırın olmadı.
    cyno bir bakteri türüdür su dengesizliği de yapar
    diğerleri sadece oluşumu tetikler zemin yapar diyelim

ilkaycamlar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş