1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano'ya Yeni Bir Bakış "Skimz iBox Nano Tank"

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 28 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Gün geçmiyor ki üreticiler dursun. Her gün yeni bir şey çıkarmak için birbirleriyle yarışıyorlar. Bu yarışın son meyvesi "Skimz iBox Nano Tank". balıkcım:

Özellikleri şöyle:
    -21 Tane Led kullanılıyor. Sitesinde ledlerin " high intensity" yani "Yüksek Yoğunluklu" olduğu belirtiliyor. Bu ışıklandırmanın içerisinde ay ışığı da bulunuyor.
    -Bir adet sirkülasyon pompası ile birlikte geliyor.
    -Boyutları 18*22.5*24.5 yani 9 litre su alıyor. Net 8 litre.
    -Bu modelinde protein skimmer bulunmuyor. Fakat yeni çıkaracağı 2 farklı modelinde protein skimmer olacağını duyurdu.
    -Ayrıca 3 farklı renkte satışa sunuldu. Siyah, kırmızı ve beyaz.
    -Arka bölmesinde özel bir filtrasyon sistemi olduğu belirtilmiş.

Fiyatına gelirsek ortalama 100$ civarı. Türkiye'de de satışı başladı. Benimle iletişime geçerseniz belirtirim. Burada firma adı belirtmek istemedim.

Son olarak yeni çıkacak 2 modelinden sizi haberdar etmek istiyorum.

Skimz iBox 8 => Bu modelde hava taşlı protein skimmer var ve önceki modeldeki gibi 21 adet led var.

Skimz iBox 20 => Bu model de Skimz SH1 marka olan Hydor motorlu internal nano skimmer ile çalışıyor. Bu modelde 48 adet led yer alıyor.

Saygılarımla...

Bütün bu inceleme Görkem ÇAKIR'a aittir. Akvaryum Portalı - Akvaryum Portalı dışındaki sitelerde yayınlanması kesinlikle yasaktır.

ozgun_cyprus, fth-94, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Nano'ya Yeni Bir Bakış "Skimz iBox Nano Tank"

Ellerine sağlık Görkem, sayende pico, mico, Skimz iBox ne varsa bilgi sahibi oluyoruz. Yer darlığı çekenlere ve tuzlu suyun tadına bir bu şekilde bakayım diyenlere çok uygun akvaryum çeşitleri bunlar. Küçük akvaryumlar gerçi daha fazla bakım ve ilgi ister ancak şirin akvaryum çıkar ortaya. İlgi de topluyor bu tarz akvaryumlar açıkçası.

Görkem ÇAKIR bunu beğendi.
  3. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Eline sağlık Görkem abi.

4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS

Böyle bir marka YOKTUR. fason yapılarak üzerine marka basılan bir ürün. Aynısını DIY olarak yapsan yaptığın fiyata gülerler. Hiç gerek yok bu tarz ürünlere bence.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ellerine sağlık Görkem. Güzel bir tanıtım olmuş. 8 litre çok küçük ama 30-40 litreli psli modeli güzel olur diye düşünüyorum.

6. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Pardon Fatih abi ama bu yaptığın yorum neye göre acaba? Çünkü çok ağır olmuş.

Saygılarımla...

7. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Birçok insan deniz akvaryumu sahibi olmak ister ve sistemi tam olarak kuramadığından bu sevdadan başlar başlamaz vazgeçer. Bence bu tip hazır sistemler yeni başlayacak olanlar için hem makul hem de az masrafla tüm ihtiyacı karçıladığı için oldukça işlevsel. Şahsen kendi adıma tuzlu su sisteminin nasıl çalıştığını anlamak, ihtiyaçları belirlemek ve sistemi çözmek için kendi yaptığım akvaryumu kullanmak zorunda kaldım. İşin aslı onca uğraşıma ve harcadığım paraya rağmen sistem tam olarak çalışmadı. Ama işin mantığını anladığımı düşünüyorum. Şimdi bu hazır sistemle başlasaydım, 2-3 bin lira cebimde kalabilirdi diye düşünüyorum. Bu bağlamda Görkem'e yeni başlayan arkadaşlara hem yol gösterdiği hem de cesaret verdiği için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

8. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Bu tür sistemler yeni başlayanlar için değilde bizzat dinazorlar için yapılmış abidik gubidik vede görselliğin ön plana çıktığı sistemler ,genelde büyük akvaryumları olan kişiler ellerini sık sık suya soksunlar diye yapılan sistemler vede akvaryumlar yeni başlayanları tuzlusudan soğturlar ama görüntü itibariyle çok şirin ellerine sağlık Görkem.:heyo:

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Güzel bir tanıtım olmuş. Tuzlu suya merak salanlar için küçük ama işlevsel bir tank.

Teşekkürler Görkem...

Sayfayı Paylaş