1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nasıl anlarım ?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde hobicii tarafından 6 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Merhaba arkadaslar
    İmzamdanda anlasılacagı gibi tankım balıklarıma cok ufak. Bu yuzden tankımı bosaltmak istiyorum. Tankımda sp mp ve yunus var. Fakat balıklarım su an 2 cm 3-4 cm falan hatta yunuslarım 1.5-2 cm. Ben bazılarını ayırırken cinsiyet dagılımını yanlıs yapmaktan ve ileride yavru alamamaktan korkuyorum. Su anda cinsiyetlerini anlamamın baska yolları varmı ?

105 litre malawi tankı
    14 sarı prenses 7 mavi prenses 21 yunus

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Suan icin anlayamazsiniz.Tqnkiniz cok ufak. Tek bir ture yonelin. Yunusa zaten eziyrt o hacimde. Sadece sp ya da mp besleyin. Sp e yonelecekseniz sayiyi 18-20 lere cikarin. Baliklar buyudugunda 2erken 8-10 disi birakirsiniz guzel, oturmus bir koloniniz olur.

3. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Amacım zaten o yonde. Fakat ben sp ve mp beraber dusunmustun onu yapamazmıyım? Ve su an bu balıkların tanesini kaca satarım sizce? Bedava verme gibi bi durumum yok ogrenciyim 8.sınıfa gidiyorum o parayla baska spler alacagım cunku.

105 litre malawi tankı

4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Ankaradaysan istedigin baliklar hediye edeyim ben sana. Mp cok sert bir tur. Basina bela alma o hacimde. İlla renk olsun dersen ilerde demasoni ekle:)

5. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Cok tesekkur ederim ama maalesef İstanbul dayım .

105 litre malawi tankı

6. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Aslında evet tek renk olmasındansa bikac renk daha iyi olur diye dusunmustum. Su ana kadar sıkıntı yasamadım zatrn tankımda en buyuk balıklar mp ler. Balıkları ayırırkrn dusunecegim .

105 litre malawi tankı

7. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Ve ben bisey daha dormak istiyotum brlki konuyu dagıtmıs oluyı olabilirim ama kusuruma bakmayın. Yankmın resmi pp mdeki resim o tanka daha kaya eklemem gerekirmi ?

105 litre malawi tankı

8. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Merhaba genç hobici kardeşim. Bu boy balıklarda cinsiyet ayırımı yapamazsın yavru alıyorsanız eğer belli bir boya geldiğinde testini yaparsın dişi erkek ona göre bir koloni çıkarırsın ortaya 1 e 3d gibi geri kalan fazlalıklarıda elinden çıkarmaya bakarsın. O akvaryuma fazla balık koymanı tavsiye etmem zaten. Balıkların rahat edip üreyebilmeleri için. Çünki bir süre sonra büyücek balıklarınız ve o akvaryum küçük gelicek.
    Dekor olarakta hazır kayalara para vermek yerine. Taş marketten veya güzel taşlık biryerlerden (temizliğini güzel yapmak şartıyla) toplayabilirsiniz. Daha doğal ve hoş bir görünüm katacaktır. Balıkları satma konusunada gelince aldığınız yerden değiştirme imkanınız varsa değiştirin. Ki her ihtimallede fazla gelir zaten balık. Yada istanbuldaki hobicilere takas teklifi yapın kabul edenler olabilir yavru balık yerine hazır koloniyle felan takas edebilrsen daha rahat olur uğraşmamış olursun.. Sağlıklı hobiler.

9. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Aslında su an ki sıkıntım yunusları bi arkadasa vermistim ama o balıkları geri gonderecek. O yuzden su an yunusları satacak birileri arıyorum. Cevrenizde falan oyle yunus arayan hobiciler falan varsa yonlensirme sansınız varmı ?

105 litre malawi tankı
    14 sarı prenses 7 mavi prenses

10. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Ben çorumdayım. Arayan olursa yönlendireyimde yunusları nerden aldınız. Genelde yunus alacak ve bana soracak kişiler anaçları görüpte almak isteyen hobiciler oluyor. Eğer sağlam anaçlardan ise yavrular yönlendireyim.

11. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Yunusları bir tanıdıgımdan aldım. Ama yunusları bana veren kisi hobisini lagıgıyla yapıyor. Ben saglam anaclardan olduklarını dusunuyorum.

105 litre malawi tankı
    14 sarı prenses 7 mavi prenses
    Görkem Demir

Sayfayı Paylaş