1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Naso Tang Fiyatları

Başlığı 'Tang Balıkları' kategorisinde suret tarafından 29 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Naso tang fiyatları hakkında ve genel satılık ilanı açıp açmamak konusunda size danışmak istedim. Naso tang balığına kaç para istemek normaldir. Araştırmalarıma göre yavru nasao tang fiyatları 140 Lira, büyük boyları 250 TL civarında.

Aslında naso tang yeni sayılır bende, yani 8-9 gündür. Herhangi bir hastalığa yakalanmadı. Beyaz benek vs. olmadı. Sağlıklı ve pürüzsüz bir balık. Arada bir yem yiyor, kumu alıp tükürüyor.

http://www.akvaryumportali.com/threads/naso-tang-besleme-ve-ne-yer.18683/

Üstteki makalede önerilenler sonrası sorun iyice azaldı.

Fazla sakin, ve saklanan bir balık. Ben daha hareketli balıklar istediğim için çıkarmayı düşündüm ama size danışmak istedim. L boy, sanırım 12-13 cm kadar.

http://www.akvaryumportali.com/forums/tang-balıkları.46/ makalesinde genel bilgi var.

Naso tang balığını çıkarmak doğru mu yoksa yanlış mı olur?

naso tang fiyatları.png

Naso Tang Fiyatları Ne Durumda?

Ben balığı arkadaşımdan aldığım için naso tang fiyatları hakkında emin olamadım. Fazla rakam istememek için danışıyorum. Normal olarak 200 TL ile 300 TL arasında fiyatları sanırım.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 20 Haziran 2015
  2. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok
    Burak çok güzel görünüyor. Satmaya kesin kararlı mısın? Naso tang fiyatları hakkında net bilgim yok ama satarsan ben alabilirim.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu kadar hızlı al sat yapma Burak. Bu balık da satılacak balığa benzemiyor. Bence kalsın akvaryumda.

Düzenleme: 20 Haziran 2015
  4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Satma diyorsanız peki, satmam.

Çok çok sakin bir balık ve genellikle kayanın altında saklanıyor. Son zamanlarda nadiren de olsa ortaya çıkıp yüzmeye başladı. Arada bir yem yiyormuş gibi kumdan bişeyler alıyor. Yiyor mu napıyor onu da çözemedim. Yani kısacası bu balığa ben pek alışamadım, o da galiba beni pek sevmedi. Aşkımızın saadeti için birbirimize zaman mı tanımalıyız?

5. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: Le Naso Tang Fish (Tang Balığı)

Sakinliği ve saklandığı için satıyorsanız sadece satmayın, zamanla akvaryum alışır.

6. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Ben alacak Naso bulamıyorum sen buldun hemde blonde modelini. 3 günlük tanka koydun, yaşattın ve şimdide sıkıntısız yaşayan, yem alan balığı akvaryumdan çıkarmayı düşünüyorsun. Sakin ol. Daha adaptasyonunu tamamlayamamıştır Nasocuk. Benim blue tang 1 aydan fazladır akvaryumumda. 3-5 gün öncesine kadar yemek saati dışında ortalıkta görmezdim. Artık piyasada kumları, kayaları didikliyor. Hep diyoruz ya sabır bu hobide önemli. Heleki tuzlu suda sabır olmazsa olmaz.

7. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Şu güzelliğe bak. Elden çıkarılırmı bu balık.

8. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Naso Tang Fish (Tang Balığı) Akıl Danışmak

Evet bu güzel bir balıkmış ama bizimkiyle uzaktan yakından ilgisi yok, ben de kıskandım şimdi :(

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Siz hayatınızda Naso Tang bakan görmemişsiniz. Bırakın yabancı videoları buraya dönün buraya. Benim Nasom; İki yıl sonra Bankaya satılmıştır ve halen oradadır. Neşterler açık gezerdi.

10. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Naso'nun muhakak yem alması gerekiyor 15 gün idare eder sonrası malum ,kıvırcık,nori,kalamar,karides bol sarımsaklı olarak vermeye çalışınız yoksa gider. Bence naso tang fiyatları olarak değil de balık sağlığı olarak fiyat biçmek daha doğru.

11. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Nasıl yem almaya alıştırabilirim? önüne düşeni bile yemiyor.

Kullandığım yemler :
    Tabaka şeklinde Nori yosunu
    Sera Vipan
    Spectrum Thera A+
    Taze karides

Bir de önemli bir şey daha keşfettim, balıklarda az sayıda küçük küçük beyaz benekler var. Naso'da ise çok sayıda siyah benekler var. Balıklar bu durumdan oldukça rahatsız sanırım. Çok ani hareketler yapıp daha önce hiç olmadığı gibi bir anda jet gibi fırlayıp yüzüp duruyorlar. Bunu Naso ve Sailfin Tang'ler yapıyor. Şimdi dikkat ettim, sailfin'in beyaz benekleri azalmış durumda fakat Naso'nun siya benekleri artmış. Ayrıca bir sürpriz daha var, clown'lardan biri yan yatıyor ve çok hızlı nefes alıp veriyor, sürekli.

12. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bu kadar alelacele balık yüklenirse hiç yazmak istemesemde ölür ölür hepsi ölür diyorum.

13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Teoman abi haklı demek istemiyorum ama... percula için çok geç diyebilirim genelde yan yatan ve aya kalkanı ben duymadım belki vardır ama ben bilmiyorum.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kusura bakma Burak ama mesaja sana yazilanlari hatirlatarak baslamak isterim.

Supriz bir durum degil bagira bagira gelen bir durum var karsimizda. Nasoda olan benekler siyah benek degil su sartlarindan ve parazitlerden olusan deformasyonlardir. Su degisimi yapmani oneririrm acil olarak, isiyi 29-30 dereceye kadar cikarabilirsin ama bu sefer anemon etkilenir. Sen yine de 28-29 araligina getir. Akinti motoru eksigin vardi sanirim elindekini tamamen yuzeye cevir. Su degerlerini toparlaman ve parazit dongusunun onune gecmen gerek. Yemlemeyi azalt iyice.

15. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    40 litre su değiştireceğim birazdan, ısıyı da arttıracağım. Akıntı motorunu yüzeye çevirdin, orta seviyeden.

Bu arada kullanmam gereken bir kimyasal var mı ?

Su değişimini yaptım, herhangi bir kimyasal veya antibiyotik, ilaç, vitamin filan eklememi tavsiye edermisiniz ?

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mercan neler var akvaryumda, her ilaç olmaz.

17. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    1 tane büyük anemon
    1 tane (2 kafa) octopus coral
    3 adet tek mushroom
    8-9 kafa xenia
    adını bilmediğim çiçek gibi kayayı komple sarmış bir mercan türü daha var resmi şu :

18. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok
    Burak geçmiş olsun. Ne durumda balıklar?

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Her ilaç kullanılmaz bu durumda. Su değişimleri yap ve bakteri kültürü ile destekle akvaryumu. Isı 29 derece civarında olsun. Tuz yoğunluğunu 1020 civarına dengelersen iyi olur.

20. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Naso Tang Fish (Tang Balığı) Akıl Danışmak

Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş