1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Naso Tang karides işbirliği

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde myillar tarafından 2 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Benim naso tang 7. günde ölüm orucuna devam ediyor bu arada üzerinde parazit var hala alnında bir parazit var gibime geliyor ama görüntüleri izlemenezi tavsiye ederim. Karides nasonun üzerine çıkıp direk parazite yani nasonun alnına yöneliyor ve onu temizliyor bunu birkaç kere gördüm daha evvelinde karides nasonun ağzının içine ellerini sokup temizlik yapıyordu.

http://www.izlesene.com/video/naso-tank2/2952617

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Yapma ya abi , yemiyor ha :( İnşallah adaptasyon süreci daha fazla uzun sürmez de , kayıp yaşamazsın.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu görüntüyü izlediğimiz de göze hoş geldiğine şüphe yok. Ancak balık açısından işlerin çokta yolunda olmadığını düşünmek yanıltıcı olmaz. Bazen diş araları temizliği için bu görüntü verilir ama çoğu zaman kurtulmak istenen istenmeyen organizmaya sahip balıkların tutunma dalıdır.

4. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Balık ortalıkta geziyor dolaşıyor ama malesef olay yeme gelince hareket yok çok yapacağım bir şey yok bekleyip göreceğim herşey bir tecrübe.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tecrübe evet bir daha ki sefere esnafta yemleyip alırsın balığı. Bizim aklımıza gelmedi orda hengameden ama senin de gelmedi. Üzülme ordaki diğer nasolar da bence öldü. Teoman abinin hemen teşhisi bu oldu. Fotoğraf makinamı orda bırakmıştım bugün gittik aldık, balıklar yoktu. Satılmışta olabilir ama onların durumu iyi değildi hatırlarsın.

6. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Abi gözle görülür bir şekilde bu belliydi ki bu balık içlerinde en temiziydi. Dedimya çokta yapacak bişey yok. Ölen ölür yaşarsa yakışıklı balık tankada yakıştı kendi bilir yem orda yersen yaşarsın :)

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Temel abi orda balığı yemlemek benim aklıma geldi aslında ama sen,Teoman abi,Murat abi ve Mesut hoca varken bir bildiğiniz vardır,daha önceden balığı biliyorsunuzdur diye birşey demedim.:bilmem:

Sayfayı Paylaş