1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Natteri alcım yardım

Başlığı 'Piranha Balıkları Forum' kategorisinde safak tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Arkadaşlar 50-60 litre ufak bir akvaryuma 1 tane veya 2 tane natteri atmayı düşünüyorum sizce olurmu?

2. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    Natteri alcım yardım

Kesinlikle olmaz ...

3. legend

legend

Nattereriler(etçil piranhalar) sürü pisikolojisine sahiptirler en az 10 lu guruplar halinde beslenmelidirler, balık başı 15-20 litre su hacmi düşünülmelidir.

4. safak

safak

Natteri alcım yardım

Evet sürü oldukları için 100-150 litrede rhombeus bakmaya karar verdim arkadaştan satın alıcam.

5. oRtuNe

oRtuNe

Natteri alcım yardım

Öncelikle meraba.. ben bahsettiğin balıklardan 6 tanesini 200 lt akvaryumda büyüttüm. sürü olmaları için 10 değil 6 diye biliyorum. büyüttükten sonra baya sıkıntı yaratıyorlar. kendi fikrim bence hiç deneme :) .... büyüdükçe suyu daha çok kirletip daha saldırgan oluyorlar. en sonunda akvaryumumun camını çatlattılar. çünkü kavga ederlerken cama vuruyorlar kendilerini... ayrıca bir konuda diğer balıklara göre çok daha hızlı büyüyorlar...

6. efeler19

efeler19

Natteri alcım yardım

En az 300 litrelik akvaryum almanız lazım.Bu arada balık lazımsa yardımcı olabilirim.

M.D 4

7. efeler19

efeler19

Natteri alcım yardım

Serrasalmus Rhombeus sabır ister serra türlerinin hepsi böyle balıktan çabuk sıkılacaksınız bence natteri besleyin. :uyari:

Sayfayı Paylaş