1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Natteri mi?astronot mu?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde safak tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Arkadaşlar çoğunuzun bildiği gibi astronot ve paku bakıyorum.Bunların yanında piranalarla da uğraşıyorum.Sizce astronot ve pakularımı değiştirim natterimi alsam?Yoksa astronot ve pakulara devammı etsem?Siz olsanız ne yapardınız?

2. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Natteri mi?astronot mu?

Bende astronot besliyorum ve söylenildiği gibi zeki balıklar hatta görünüşleriyle tatlı,aynı zamandada sevimliler :)
    Yerinizde olsam türleri tanımak adına ve birazda macera olsun diye beslerdim :) Fakat astronotumuda çöpe atmazdım ya da başkasına vermezdim... huh:

3. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Natteri mi?astronot mu?

Her balığın ayrı zevki var. Ancak 2 tür aynı akvaryumda olmaz. Daha önce youtube'da kocaman joker cichlidi natterilerin çok rahat bir biçimde parçaladığınıda gördüm. Zaten natterinin doğal olmasını bekliyorsanız en az 5-6lık bir grup oluşturmanız lazım. 1-2 adet besleseniz bile ismen bu balığı beslemiş olursunuz türünün özelliklerini tam anlamıyla göremezsiniz.

Paculara gelirsek bu balıklar çok çabuk büyüyen bir tür. Ve büyüyünce de ya balık elden çıkarılacak ( bu bazen zor olabiliyor) ya da daha büyük bir akvaryum şart oluyor. Tabi büyüme hızını düşündüğümüzde akvaryum bir süre sonra yetişmez diye düşünüyorum. Astronot gene paculara göre zeki bir balık. Hiç değilse 7-8 cm olsa bile korkmuyor ama pacular çok ürkek balık.Seyir zevki açısından astronotlar daha iyi.

Kısacası ya tek astronot besleyin ya da en az 5-6 adet olmak üzere natteri grubu oluşturun ve farklı bir heyecana yelken açın.

Sağlıklı balıklar...

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Natteri mi?astronot mu?

Bencede astronot güzel ve fark yaratan bir seçim olur.Neden derseniz , bizim beslediğimiz balıklar 1-2 sene şansınız yaver giderse yaşıyorlar.Canlı doğurancılar için konuşuyorum.Ama astronot besleyen bir kaç arkadaşımdan aldığım izlenime göre sizlerle 6-7-8 sene iyi bakıldığında yaşayabilen bir balık ve evin bir parçası haline geliyor.Gerçekten ayrı bir şekilde bağlanıyorsunuz.Yerim ve imkanım olsa 1 yada 2 tane koca akvaryumda astronot beslerim kesinlikle.. Yavruyken alıp kendim büyüteceğim , o şekilde..

5. safak

safak

Natteri mi?astronot mu?

Evet doğru söylüyosunuz.Zaten astronotlarımı hiç veresim yok o yüzden en iyisi dursunlar birde bunlara çok alıştım astronottan sonra hiç bir balık bana zevk vermez zaten volkan bey,size de en yakın zamanda astronot bakmanız dileğiyle. burda:gif

6. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Natteri mi?astronot mu?

Astronot diyorum.Başka söze gerek yok. :horon:

7. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Natteri mi?astronot mu?

Bencede astranota devam et...