1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nazaramı geldi ne oldu?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde murer tarafından 21 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Merhaba arkadaşlar, sabah tankıma baktığımda ne yazıkki dokuz aydır tankımda bulunan favorim olan kırbaç kuyruklu altın kedi balığım sizlere ömür olmuş. :(

En son dün gece gördüm bir sıkıntı yoktu, bitki ilanlarımda kullandığım resimde vardı nazara geldi sanırım......

İşte resimleri

2. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Aaaa çok üzüldüm abi ya. Kesin nazara gelmiştir. Yoksa senin o mükemmel akvaryumda bir şey olmazdı. Neyse daha iyilerine layıksın abi sen.

Saygılar...

murer bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Abi çok üzüldüm ya bu balığı ben geldiğimde de konuşmuştuk :(

Nazara gelmiştir, maşallah demez bizim gibi her bakan.

murer bunu beğendi.
  4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Gerçekten güzel bir balıkmıi ama öldüyse bile gerçekten o dokuz ay boyunca çok mutlu olmuştur.

murer bunu beğendi.
  5. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Gerçekten çok üzüldüm,aynı balığın albino olanından bir tane de bende 3 ay kadar yaşadıktan sonra ölmüştü,ilginç bir benzerlik belki ama ben de tabanla oynadıktan birkaç gün sonra idi sen de sanırım benzer bir durum söz konusu.

murer bunu beğendi.
  6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bende bir tanede, ince burunlusu var İğne Vatozda diyorlar Serdar abi, onda herhangi bir şey yok.

Yeni peysaj yaparken içinden çıkarmamıştım, tabana kum filan ekledim biliyorsun, bir kaç bitki söktüm dün sadece, geçtiğimiz pazarteside %50 su değişimi yapmıştım, bu balık 80 ppm nitratları görmüştü hiç bir şey olmamıştı, anlamadım, diğer balıklarda her hangi bir şey yok.....

7. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Nazara geldi galiba abi geçmiş olsun. O kadar çatlatırsan milleti benim tank şöyle gelişiyor böyle gelişiyor diye nazardan kurtulamazsın tabi. :) Şaka bir yana kocaman bir nazar boncuğu lazım abi sana benden demesi.:nazar:

murer bunu beğendi.
  8. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Sizin adınıza çok üzüldüm.Geçmiş olsun...

Umarım böyle olayları bir daha yaşamazsınız.

murer bunu beğendi.
  9. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Murat abi çok üzüldüm.Çok güzel balıktı o ya :(

murer bunu beğendi.
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık gerçekten mükemmel bir türmüş üzüldüm. Ancak bırakın şu nazar işini bence. saat:gif

volkantr34 bunu beğendi.
  11. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Abi bende inanmam böyle hurafe işlere ama, başka balıklarımda en ufak bir şey yok, akşam sağlamdı sabah taklaya gelmiş.....

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Valla bende nazara mazara hayatta inanmam.. Gözden kaçan bişey var ama ne..
    Aklıma gelen durumlar ; acaba taban glosso'larla dolduda besin mi bulamadı aç aç durdu artık dayanamadı mı diycem ama sen onu mutlaka gözlemlemişsindir..
    Yarı su değişimi yaptığında ph dalgalanması olduda şoka mı girdi ? Çünki benim başıma öyle bir durum gelmişti ve tüm balıklarımı kaybediyordum. :(

Vede Serdar abiye katılmadan edemeyeceğim.. En son taban kurcalamasından sonra onu bu hale getirecek birşeye maruz kalmış olmasın ?? Valla çok üzüldüm be abi vatozun ölmesine.. Eve her gittiğimde tüm corydoras ve vatozlarımı tek tek sayıyorum.. Kesinlikle onları kaybetmeye tahammülüm yok..

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  13. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Harbiden bazen bende anlayamyorum balık ölüm sebeplerini :bilmem:

14. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Ben dokuz aydan beri her hafta %50 su değişimi yapıyorum, taban ile oynamam 10x10 cm alandan glosso söktüm, ona bakarsan yeni peysajda tabanı komple söktüm içinden balıklarıda almadım, Yem yemeyeme ezelinden beri ilgisi yoktur, camlardaki yosunları yiyiyordu, ön camı temizlesem otocincluslarla beraber arka cama yapışıyordu, taban glosso ile dolu olsun, yemleme yaptığımda resimlerim coryleri, perculalar anemonun içinde nasıl dolaşıyorsa, corylerde glossolara dalış yapıyorlar, sadece kuyruk dışarda kalıyor yavrularda. Bir tanede ince burunlusu var biliyorsun onda bir şey yok.....

Anlamadım, çok üzüldüm çokkkk, o kadar discus öldürmüşümdür böyle üzülmemiştim.....

15. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Geçmiş olsun abi üzülme ya balık bu ölür senle yaşayacak hali yokya sağlık olsun biri gider biri gelir eee bunu satanlarda çoluk çocuk besliyor.

murer bunu beğendi.
  16. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Balıkta fiziksel bir deformasyon falan varmıydı acaba. Belkide bir iç parazit yada bakteri tarzında birşey kapmıştır. Yinede güzel bir canlıyı kaybetmek üzücüdür.

murer bunu beğendi.
  17. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Geçmiş olsun abi, nazar yada başka bişi vakti saati dolmuş.

murer bunu beğendi.
  18. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Enteresan bir durum gerçekten.. Daha sağlam ve derin çalışmada yapılmıştı o tankta bişey olmamıştı.. Şimdi ne olduda o vatoz öldü anlamadım.. Cevaplayacak tek kişi sensin Murat abi bu durumda.. Her zamankinden farklı bişey yaptın mı , yapmadın mı onları bir sırala istersen.. Onun dışında Mecit abinin sorulardada merak ettiğim cevaplar yok değil hani.. :smiley33:

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Her hafta %50 su değişimi sebeb olabilir mi ?

Çomağı sokayım bakalım neler çıkacak. saat:gif

20. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Volkan yaptığım değişiklik sağ tarafta bulunan Wallichii'leri söküp attım, onun yerine, Barclaya Longifolia'ları aldım Lotusları dışarı alarak budadım, Windelov'un sağına ve soluna diktim, her zamanki gibi camları temizleyerek %50 su değişimi yaptım. Bu bitkilerin yerlerini değiştiğimden dolayı, bu balık öldüyse öteki balıklardaa neden bir gariplik yok, su değerlerinde gariplik olsa Nerit'ler Otocincilus'lar, Kırbaç kuyruklar camların üst düzeylerinde olur, hemen sinyal verir.

Hadi bırak bu balık çok hassas olsa peysajda komple bitkileri söktüm, bir şey olmadı, eceli geldi sanırım....

Sayfayı Paylaş