1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ne Kadar Sıklıkla Beslemeliyim ?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde fth-94 tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Sarı prensesler hangi sıklıkta beslemeliyim ? Günde kaç öğün ve balık başına ne kadar yem atmalıyım balıklar küçük boydadır. Yemleme saatleri 8-12 arası ve 17-23 arası saatler olabilir onun haricinde okuldayım.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Madem günde iki kez yem verme imkanın var iki kez olacak demektir. Yahut evde olduğun süre içinde azar azar 5 defa besleyebilirsin. Burada azar azar ifadesini atlama derim. :) Tek çeşit yem ile balıklar adam olmaz, çok çeşit ama içeriği aynı olan yem ile balıklar abat olmaz, çok çeşit ve içerik farklı olursa ve yine ara sıra karides, kalamar vb takviye yaparsan ' balıklar uçar, şişer ve patlar ' ;)

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Günde iki öğün bitkisel ağırlıklı, 2-3 günde bir,tek öğün olmak şartıyla proteinsel olarak beslemen yerinde olur saat:gif

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Valla ben ne zaman istersem o zaman yemliyorum. Günde en az 5 defa yemliyorum damızlık altı balıklarımı. Yemleme olayı basit bir olaydır. Günde 3 defa yemle. Hem bitkisel hem de protein ağırlıklı yemleri ver. Tabii ayrı ayrı...

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Azar azar derken 1 balık için ne kadar yem vermeliyim ? sabah 9 da 12 de 5 te 9da ve 11de versem sorun çıkmaz dimi ?

Sayfayı Paylaş