1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ne olacak bu Rıza nın hali?

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Onurs tarafından 14 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Konumu takip edenler bilir bir emprador angelim var adını rıza koydum aldığım günden beri benekti oodiniumdu atlatamadı garibim .Birde insan canlısı çıktı namusssuz köpek gibi beni uzaktan görsğn yem için şaklabanlık yapıyor onlarca çeşit yemle göbek yaptırdım iştahı mükemmel durumda elimi bile kapıyor bazen ama akvaryumdaki tek hasta balık ve bir türlü tam anlamıyla iyileşemiyor.
    Karantina tankını attım dağınık ne varsa geçenlerde attım çöpe nasıl bir tedavi uygulayayım ben bu garibime ölürse çok üzüntü olur bana bakır tedavisi düşünmüyorum hem riskli hemde ilerisi için iç organlarına zarar verebilir.
    Karantina tankı olan tecrübeli bir arkadaş bir süre misafir etse ne güzel olur.

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Çok geçmiş olsun.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Geçmiş olsun, iştah yerindeyse yedirmeye devam. Hafif bir ro banyosu nasıl olur fayda eder mi acaba?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Onur dozajlar, girilen katkılar ve değişen kh, ph değerleri olay. Başka yerde aramana getek yok. Balık adapte olana kadar güzel bir su değişimi yapıp bir süre kh ve ph gibi değerleri oynatacak bir şeyler girmemek gerek. Sen sabit okusan da bu değerler pinkleme yapabilir. Bakır bu aşamada gereksiz ağır uygulama. Yahut 7 dakika tatlı su banyosu ve yeni suyla hazırlanmış karantina tankı yeterli.

5. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Onur balığı ilk etapta hasta edecek sebepler;

1 PH (Seneye aldın) grafiği paylaşırmısın gece en düşük seviye 8,10 altına düşmemeli. Bu çok önemli.

2 Tuzluluk (Kalibre ederek iyi ölç) Sıcaklığa göre hesaplama programları mevcut yabancı forumalarda. refraktometre su sıcaklığını 20 derece üzerinde hesap eder halbuki tank 25 derece gidiyorsa gösterge diyelim 1026 gösteriyorsa bunu sıcaklıkla orantıladığında belki tuzluluğun 1028 dir.

Bunun için mercanlar çok sevmesede tuzluluğunu refraktometre ile ölçtüğün tuzluluğu 1024 gibi bir değere indirgersen dengeyi sağlamış olursun.

3 Fazla dozajda Ph etkisi ve çökelme yapar... Dozajı 2 gün kes ve izle

Bunların dışında son seçenek hayvanı Strese sokacak ortam. Rekabet hayvanı zayıf düşürebilir. Varmı böyle bir rekabet ortamı?

ka2n bunu beğendi.
  6. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Teşekkürler arkadaşlar alıştık birbirimize yeni projenin ağırdan almamında bir nedeni bu balık evcil köpek gibi sevdirdi kendisini.
    Seneye grafiğim aşağıdaki gibi .Temel abi kh c balance dan dolayı hiç oynamıyor nerdeyse.
    tuzluluğu milwaukee dijital refactometre ve normal optik refractometre ile her seferinde kalibre ederek ölçüyorum değerim 1025
    kullandığım katkılar c-balance ,grotech abc önerilenin 5 de biri strontium onerilenin 5 de biri ve coralbooster haftabir 1-2 ml. votka günde 2ML
    stress etkisi olarak ben bişey gözlemleyemedim akvaryumun kralı zaten diğerbalıklar ondan uzakta takılıyor.

7. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
  8. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Ph yüksek Onur 8,40 üzeri sıkıntılı.

9. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Evet işin garibi su değişimi sonrası yükseldi ama slide ömrüde doldu acaba slide süresi dolduda sapıttımı diye düşünüyorum

10. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Slide 25. Günden sonra sapıtıyor

hakankamasoglu bunu beğendi.
  11. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Bu 25 gune onden beklettigimiz 2 gun dahilmi?

12. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Yok Hakan

hakankamasoglu bunu beğendi.
  13. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Onur grafikleri iyice inceledim, amonyakta oynama olduğu günler var hafta içi. O günlerde tankında fazla katkı yüzünden çökelmeler mevcut... C balance ayar çek azalt... 1 tüp prodibio digiest kır tanka...

14. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Simdi eve geldim durduk yere bir anthias gumlemis dr karides yarisini yemis falan filan,,, bende ph ı cok merak ediyorum

15. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    1 haftadır akvaryuma bakamıyordum şimdi farkettim rıza ölmüşde yemişler bile hayvanı sadece biraz kılçık ve kafatası kalmış geriye seneyeye bakıcam amonyak fırlamamış ilginç olarak :)
    Rahmetliyi aramızdaki bağın hatrına çöpe attım ama üzüntü oldu tabi bu empradorlardaki oodinium olayı son zamanlarda çok olmaya başladı nedeni nedir acaba ithalat yapılan çiftliklerde bir denyoluk var kanımca

Sayfayı Paylaş