1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ne olduğunu anlayamadığım canlı

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Emre. tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    Merhabalar,

Tankımdaki kayaların üstünde ne olduğunu anlayamadığım. Bir tür kozaya benzer oluşumlar var. Ne olduğunu bilen var mı? Ttankım 70lt civarı. Tankın genel görünümünü ve ne olduğunu anlayamadığ oluşumun fotoğraflarını paylaşıyorum. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

• image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      157,2 KB
      Görüntüleme:
      396
    • image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      101,3 KB
      Görüntüleme:
      389
  2. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Sünger;) Zararsizdir..

3. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    Çok teşekkürler. Birde siyah beyaz renki solucan gibi birşey var. Bunun zararı var mıdır resmi aşağıda paylaşıyorum. Teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

• image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      85 KB
      Görüntüleme:
      396
  4. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Solucan gibi mi yoksa 4-5 kollu mu?Bana biraz yılan yıldızı ayağı gibi geldi.

5. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    Kayanın içinden çıktığı için tamamını göremiyorum ama daha önce üç kol gördüm. Ama ben onları ayrı ayrı solucanlarmış gibi algılamıştım. Kökünü göremediğim için söylediğiniz gibi yıldız olabilir aslında

6. Erdal

Erdal

Akıntının az olduğu yerlerde ürerler bir zararı yoktur. Kaybolmalarını istiyorsan o kısımlara iyi akıntı ulaşmasını sağlamalısın.

Diğeride yılan deniz yıldızı sayıları çok artmazsa sıkıntı olmaz zoa ların kapanmasına sebeb olabilir üstlerinde gezerken ama zararlı bir canlı değildir.

7. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Sayfayı Paylaş