1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ne verecegim?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde hobicii tarafından 7 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Merhaba arkadaslar
    Biliyorum daha once boyle bi konu acmıstım fakat hemen tankın kucuk falan dediler ve cevap vermediler. Ne yazıkki o yavrularım oldu. Dun tekrar bi disim 3 adet yavru bıraktı. Ben bu yavrulara ne vermeliyim ? Su an icin balıklar pet sise yavrulukta cunku daha yavru tankımın camını dun yaptırdım 2 gun sonra yani yarın suyu dolduracagım. Bi sorum daha olacak . Bu yavru tankının dizaynı da nasıl olmalı onu da soylerseniz cok mutlu olurum
    Herkese simdiden tesekkurler.

105 litre malawi tankı
    14 sarı prenses 7 mavi prenses
    Görkem Demir

ka2n bunu beğendi.
  2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Görkem kardeşim, yavruların tekrar hayırlı olsun. Öncekilere üzüldüm. Ama alış buna. Cikletler çok yavru veriyor, kayıp olması da normal.
    Yavru tankına ısıtıcı, pipo filtre dışında birşey koymana gerek yok. İlerde yavruların çok artarsa, ufak bir iç filtre takarsın.
    Marketlerde 7-8 liraya satılan karabiber değirmenleri var. Onlardan bir tane al, elindeki yemlerin hepsinden koy, güzelce çek. Toz halinde yavrularına ver. Dibe fazla yem düşmemesine dikkat et, suyun fazla bozulmasın. Akvaryumlarının hepsinin resmini burda paylaşırsan dizaynda da yardımcı oluruz.

3. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Pipo filtre demissiniz fakat ben su an elimdeki ic filtreyi kullanmak zorundayım. Maglum ogrenciyiz fazla butcem yok.

105 litre malawi tankı
    Görkem Demir

ka2n bunu beğendi.
  4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    İç filtre de olur. Yavruları büyütünce götürür akvaryumcuya pipo filtre alırsın.

5. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Tamam ben simdi akvaryumların resmini ekliyorum.

105 litre malawi tankı
    Görkem Demir

6. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    uploadfromtaptalk1423333240952.jpg uploadfromtaptalk1423333263913.jpg bu yavru tankım
    uploadfromtaptalk1423333294301.jpg bu da ana tankım ama bu eski resim su an yunuslar yok.
    105 litre malawi tankı
    Görkem Demir

7. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yavru akvaryumun kaca kac? Eheim i kullanacaksan orda rahatlikla yeter. İsitici takmayi ihmal etme.

8. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Yavru akvaryumum biraz kucuk. Bi tanıdıktan aldım . Ebatları 14-20h-29. Isıtıcı roxin in 50watt ısıtıcısı var kucuk boy onu takacagım.

105 litre malawi tankı
    Görkem Demir

9. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Filtre olarak eheimi kullanacagım ama biraz fazla gelmesinden korkuyorum . Tam modeli eheim pick up 2008 modeli . Fazla geleceginden korktugum icin icine elyafla hava hortumu parcaları koydum. Filtrenin emis yerine yavruları cekmesi icin ince bir corap takmam gerekir mi ?

105 litre malawi tankı
    Görkem Demir

10. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yavruları çekmez, ama çok gelecektir 2008 ise.

11. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    2008. Elyaf debiyi dusurmeme yetmezmi ?

105 litre malawi tankı
    Görkem Demir

12. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yeter ama yine de çok gelir 10lt akvaryuma. Hiç bağlama. Hava motorun var mı? Hava taşı bağla, sık su değişimi yap o da yeterli gelir.

13. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Anladım. Tek cıkıslı bir hava motorum var onu t ucla cift cıkıs yapıp bir ucunu ana tanka bir ucunu yavru tankına baglayacagım.

105 litre malawi tankı
    Görkem Demir

14. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Filtresizde sıkıntı olmazmı ya ? Ben en iyisi filtreyi bi baglayalım eger rahatsız olduklarını gorursem cıkarayım ?

105 litre malawi tankı
    Görkem Demir

Sayfayı Paylaş