1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ne Yapayım Artık !

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde sqlear tarafından 9 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Selam arkadaşlar 65*35*25 ebatlarında akvaryuma sahibim sarı prenses besliyordum 3cm boyutlarında iken 6 adet aldım yaklaşık 10cm boyutlarına ulaştılar herşey süper giderken hiç sebep yokken 1-2 gün arayla öldüler ve 1 tane balık kaldı sonra oda öldü kurtaramadım yılmadım bu sefer yunus aldım yine 3 cm civarında iken 6 adet yine 10cm civarında oldular kuma çok sürtündüklerini gördüm ara sıra yapyorlardı ama bu kadar değildi neredeyse akvaryumun suyu komple değişti tuz takviyesi de yaptım ama 3 adet balık öldü kafayı yicem ne oluyorda böyle oluyor anlamadım gitti yem granugreen ve granured veriyordum en başından beri dış motor hava motoru ısıtıcı herşey var su değişimi düzenli ama 2 dir bu şekilde sıkıntı oluyor büyük ihtimalle kalan 3 balıkda bugün yarın ölecek yardımcı olursanız sevinirim ve artık ciklet türüde almak istemiyorum ne önerirsiniz...teşekkür ederim...

2. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Cevap: Ne Yapayım Artık !

Zaten o tür cikletler için akvaryumunuz çok küçük.

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Cem bey öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Aslında cevap basit yavruluktan büyümeye başlayan balıklarınız su dengesini gereğinden fazla bozmaya başlıyor. Nedeni ise dışkı artışı yemleme artışı. Su düzeni tolere edemiyor. Üstüne sizinde fazla su değişimine gitmeniz sürekli tuz takviyesi yapmanız balıkların kaçınılmaz sonunu hızlandırıyor. Bu noktadan sonra güzel bir canlı doğuran tankı doğru seçenek olabilir.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bu tuz olayı o kadar yanlış kullanılıyor ki zaten böyle yapıldığı için hobici arkadaşlarda yok yere üzülüyorlar.. Düzenli su değişimi yapın ama tüm suyu değişmeyin arkadaşlar.. Bu tip konularla ilgili 100'lerce makale var onları okuyun lütfen.. Yazılı çizili kaynaklar varken bile bile ladese düşmenize gerek yok. Ufak akvaryum , büyük balık ve muhtemelen yetersiz ve bakımı aksatılan bir filtre vakası var karşımızda..

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aynen katılıyorum, üstelik birçok kişi düzenli kullanıyorum diyerek ekliyor ve zaman içinde tuz değerini farkında olmadan aşırı yükseltiyor.

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Ben de düzenli tuz kullanıyordum, bir de baktım tuzlu su akvaryumu olmuş. Aldım içine bir çift percula, oldu sana Marin.:serda:

Şaka bir yana da bu ölçülerde akvaryuma, güzel bir bitkili canlı doğuran süper olur...:ay:

7. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

6 tane yunus 56 litrede olacak iş mi hocam saat:gif. O boyutlardaki tankı bitkili akvaryum yapabilirsiniz çok da güzel olur tetra canlı doğuran karışık.

Sayfayı Paylaş