1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ne yapmalıyım ACİLL TEDAVİ

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde CroSS tarafından 27 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. CroSS

CroSS

İsim:
    Görkem YAVAŞ

Canlı Türleri Sayısı :21
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:25 February 2011
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: Günde 2 kez
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : beyaz benek (şuan yok) kaşıntı ve titreme
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: ısıyı 29 dereceye çekip beyaz benek ilacıyla 3 gün uyguladım 2 beyaz benek gördüğüm balıgı kendi suyuyla ayrı yere alıp aynı ilaç tedavisini uyguladım biri 1 saat sonra öldü diğeri 2 gün durdu baktım hastalık belirtisi yok geri akvaryuma aldım şuan sadece kaşıntı titreme ve arada birbirlerni kaşınıyormş gbi ısırma haraketi titreyerek.
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 100-35-45(bombeli)
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    iç motor-ısıtıcı-ışık-hava motoru

Fotoğraflar
    xx

Diğer Sormak İstedikleriniz
    Ne yapmalıyım...

Bu yazı CroSS tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. CroSS

CroSS

İsim:
    Görkem YAVAŞ
    Cevap: Ne yapmalıyım ACİLL TEDAVİ

Beyaz benek gözlemlemedigim için şuan ısıtıcyı çıkarttım izmirde yaşıyorum malüm havalar sıcak 26-27 dereceden aşağı dusmuyor.

3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Görkem bey,beslediğiniz türleri nelerdir? Ayrıca son dönemlerde yeni balık eklediniz mi?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. CroSS

CroSS

İsim:
    Görkem YAVAŞ

Son dönemde balık ekledim ama bu bütün olaylar eklemeden önce gerçekleşti. Şuan az kaşıntı ve titremeler var. Balık türleri Sarı prenses Mavi prenses Kafalı yunus Mücevher Şeker pembe demosoni vs.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Isıya dikkat ederek su değişimi yapmak iyi olur. Isı 29 derece civarında sabit olmalı. Bol oksijen ve ışıklar kapalı olursa sürece destek olur. Bir yemek kaşığı kaya tuzu ilave etmek faydalı olur.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  6. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Görkem bey balıklarınızda dış parazit var kaya tuzu iyi gelecektir ve metilen mavisi kullanmanızıda tavsiye ederim. Dereceyide 28 29 a arttırsanız iyi olur.

7. CroSS

CroSS

İsim:
    Görkem YAVAŞ

3 gün once 6tablet tuz attım, dün 3te1 su degisitirdim, ışık sönük, 15 damla civari yeşil mantar ilacı attım, oksijen motor hep çalışır durumda. Zaten bunların üstüne ne sırayla hangi işlemleri yapmalıyım. Teşekkürler.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bir su değişimi daha yapmak ama damacana suyla imkan varsa, ondan sonra yemlemeyi dikkatli yaparak sabırlı olabilirsin.

9. CroSS

CroSS

İsim:
    Görkem YAVAŞ

Tamam damacanada dinlenmiş suyum var ışık açmadan yemlemeye dikkat ederek gelişmeleri aktarıcam. Teşekkürler.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Akvaryumunuz beslediğiniz tür 21 tane balık için çok ufak.Özelliklede yunuslar için.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş