1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

neden ölüyorlar

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde cesi2001 tarafından 7 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    Arkadaşlar tropikal balıklarım var yavrular için ayrı bi akvaryumum var nerdeyse 1 aylık olan yavrularım ölmeye başladı 3 günde 4 tane yavrum öldü çok üzülüyorum neden olabilir ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

2. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Tropikal balıklardan yavru alabilmek bile bir başarı bence , bu konuda bir bilgim yok ama tecrübeli arkadaşlar size yardımcı olabilir...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Arkadaşım tropikal balık derken türü ne.Birde filtre ısıtıcı ve kaç litrede bakıldığı hakkında bilgi vermem bizim işimizi dahada kolaylaştır.Tahminim balık olarak canlı doğuran var sende.yavruları ayırdığın akvaryumda filtren ısıtıcın varsa bunlar sürekli calışır durumda ise ölüm nedenleri muhtemelen ya co yemleme yada su değişimlerini aksatman olabilir diye düşünüyorum.Ama dediğim gibi akvaryum hakkında daha net bir bilgi verirsen çözüme daha rahat ulaşırız.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    40*22*30 akvaryum ölçülerim ısıtıcım var 28-29 derece sıcaklık küçük bi filtrem de var daha pazartesi dip çekimi yaptım çocuğum gibi bakıyom ama neden ölüyolar

--- Ekleme; ---

kılıçkuyruk, moli ve plati yavruları var

5. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Bence akvaryumun sıcaklığı cok, 26 derece bence ideal.Pazartesi dip cekimi yapmışsınız acaba eklediğiniz su beklemiş bir sumudu.Ve eklediğiniz su ile akvaryumun suyunun ısısı aynı olması lazım.Birde benim kullandığım bir ilaç var tetranın su hazırlıyıcısı.Ben mutlaka ekleceğim suya katıyorum ve ekliyeceğim suyu hava motoru ile havalandırıp ufak bir ısıtıcı ile suyun sıcaklığını akvaryumun su sıcaklığıyla aynı seviyeye getirip öyle su ekliyorum.bu sayede şimödiye kadar en fazla 3-4 balık kaybetmişimdir.Sormak istediğim bir soru daha var.Acaba yemleme olayını fazla yapıyor olabilirmisiniz.Bunca yıllık deneyimime göre bence balıklar aclıktan ölmez.Ne gelirse başlarına fazla yemlemeden gelir.

6. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    Sularımı en az 1 hafta önceden katılması gereken ilaçları katarak bekletiyorum. Suyu akvaryuma bir anda boşaltmıyorum yani su ısısını bozmadan ekliyorum. Yemleri de sabah akşam serçe parmağımı ıslatıyorum 2 defa yeme batırıp suya katıyorum. 20 tane kadar yavru balığım var şu anda çok mu bu yem oranı?

7. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Söylediklerinize göre yanlış bişey gözükmüyor.Balıklar cok ufak olduğu için herhangi bir hastalık varmı yokmu anlamanız cok zor belli olmaz.Yanlız su ısısını bozmadan su ekliyorum diyosunuz sorun varsa bence burda sorun var.Tropikal balıklar encok su ısısına ve su kalitesine göre hastalanıp öldüklerine göre eklediğiniz suyu yavaş yavaşta ekleseniz su da bir sıcaklık dengesizliği olur gibime geliyo.Bence en ufak ısıtıcılarda alıp su eklemeden önce ısıyı eşitleyip ekleyin.Birde akvaryuma ne kadar ekleme yapıyorsunuz , 3/1 ekleme sizin için yeterli gelir.

cesi2001 bunu beğendi.
  8. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Yalnız bir şeye dikkat çekmek istiyorum. Su değişiminde kullanılacak çeşme suyunun içerisinde klor havalandırılırsa 1 günde, normal şartlarda dış etki olmadan ağzı açık 3 gün civarında yok olmuş olacaktır. Suya katılan katkılardan sonra uzun bir süre dokunulmayan suda da sorunlar oluşabileceğini unutmayınız. Suyu çok fazla bekletmekte az bekletmek gibi bir etki yapabilir. Maksimum 4 günlük su kullanmanızı tavsiye ederim.

cesi2001 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş