1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nedir bu ''Domuz Gribi'' ve ''GDO'' lu gıdalar

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde salkayetrer tarafından 3 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim :cicek: ''Akvaryum portalı kardeşim burası ! Ne ''Domuz gribi''si, ''Ne ''GDO''su ? '' diyenler olabilir.Ancak ben şunu söyleyebilirim ki balıklarımızın sağlıklı ve mutlu olmasından önce insan sağlığı en önemlidir.Benim aklımda bu iki konu hakkında bazı soru işaretleri var.Açıkçası haberleri de pek sağlıklı bulmuyorum.Konu hakkında portaldaki uzman arkadaşlarımızın kısa açıklaması hem daha çok bilgi edinilmesi, bilinçli olunması hem de üyelerimize bu konuda biraz da olsa yardımcı olunması açısından(Ne yapılması gerektiği? gibi) yardımcı olacaktır görüşündeyim.Saygılar saygılar:gif

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Seha abi ben işim gereği doktorlarla birlikte yaşamaktayım. Sen millete kulak asma. Herkes bişey söylüyor. Doktorların dediği tek şey ise hastalık seyrinin normal grip seyrinden daha hafif olmasıdır. Yani normal gripten bile daha çabuk atlatılıyor.

Ölenlerin geneline bakarsanız başka hastalıklarının da olduklarını farkedersiniz. Mesela ismini hatırlamıyorum ama ölenlerden birinde solunum yetmezliği varmış. Grip de bulaşınca vücut dayanamamış işte.

Arkadaşlar şahsi fikrimce grip falan yok. ALLAH bilir kimler niye bu söylentiyi yaydı. Birileri yine üzerimizden büyük rantlar sağlama çabasında ama bakalım. Bu arada ben şahsen aşı falan yaptırmadım size de tavsiye etmem. Şahsi fikirlerimdir.

İyi geceler.

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Cevabına teşekkür ederim Hüseyin :) Şahsi fikirlerini etrafında doktorların bulunması dolayısıyla geliştirerek biz aktarmışsın :) Peki nedir bu ''Domuz Gribi''? Normal gripten farkı yok mu? Yoksa neden ''Domuz Gribi'' diyoruz?Konuya uzman arkadaşlarında destek vermesiyle daha doğru bilgilere ulaşacağız sanırım.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Abi H1N1 virüsünun yol açtığı hastalığın adıdır ''Domuz Gribi'' Normal seyrinin grip seyrinden tek farkı da bu virüs çok daha fazla yorgunluk yapar. Bunun da çaresi bol bol istirahattır. Elimizde hastane olarak hazırladığımız bilgilendirme kağıtları var. Yarın kısmet olursa fotoğrafını çeker burada yayınlarım. Korunma yöntemleri de mevcut.

5. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Çok iyi olur Hüseyin :) Bu kadar koşturmaca zaten yoruyor bizleri bir de bunlar çıktı başımıza. saat:gif Açıkçası korkmuyor değil insan hele de haberler... Resmen ''Resident Evil'' filminin senaryosu yazılıyor saat:gif

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Düne kadar kuş grıbi,bugün domuz grıbi, yarın at eşek gribi. Bitmez arkadaşlar bu gripler.Bu virüsleri tüm dünyaya kimin neden yaydığını anlamak çokta zor olmasa gerek. Grıpin aşısını üreten firmanın adına bakmak ve yıllık cirosunu incelemek yeterli. gizli:

Korunma yolu ise aynı; hijyen.

Ama nekadar hijyenik yaşamaya çalışsakta bunu hiçbirimiz tam olarak yapamayız ve eninde sonunda bu illeti yayan insanların sattığı ilaçları kullanmak zorundayız. montz:

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Olcay abi zaten yukarıdaki mesajımda da bu noktaya değinmek istemiştim. Türkiye'ye yanlış hatırlamıyorsam 750.000 doz grip aşısı geldi. Bunun karını hesaplamak hastalık söylentisini yaymaktan daha da zordur.

8. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Olcay abi zaten bir nevi biyolojik savaşa dönüyor bu iş.Her yıl adını duymadığımız bir yenisi daha ekleniyor listeye...Geçen yıl tavukları kestiler,fiyatlar patladı.Parayı kutuda yumurta içi satanlar götürdü.Sonra kene çıktı.Şimdi domuz gribi çıktı; Parayı ilaç firmaları götürüyor...Nedir bu iş anlamadım gitti saat:gif

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Anlamayacak birşey yok Seha.

Para hırsı yüzünden insan hayatları günümüzde yok sayılıyor artık.

10. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

İşte anlamadığım ve hiç anlayamayacağım nokta da o ya Olcay abi... gizli:

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bu kadar basit işte.. Eline sağlık Hüseyincim.. Normal gripte bile kendinize bakmaz, vücudunuz güçsüz düşerse başka bir hastalığa yakalanıp öyle ölümcül bir hale gelebiliyor.. Hala domuz gribinden öldü diye haberler çıkıyor.. Şu hastalık sadece Türkiye'de var her ne hikmetse.. Ben amerikaya gittim geldim şefim daha yeni Almanya'ya gitti geldi ama sadece Türkiye'ye girişte ısı taraması yapılıyor millet tek tek kontrol ediliyor.. R.T.E. bile aşı yaptırmıycam diyor.. O aşıya kimse güvenmiyor zaten.. Onun bile kafasını kurcalayan bişey var heralde ki yaptırmıyor.. Ne malum ilerde başımıza bir iş açmayacağı ne malum bizi kısırlaştırmayacağı.. Fransa bile aşıyı reddettmiş kimse olmuyor.. Bizim yalakalar koşa koşa aşıyı alıyorlar.. Amerika'yı daha ne kadar kalkındıracaklarının hesabını yapıyorlar.. Ama benim yurdumun güzel insanı koyun olduğu için hiç farketmez.. Zam gelir gık yok , terörist elini kolunu sallaya sallaya girer karışamaz , şehit ailesini itip kakarlar , onlara hiçbişey yapamazlar benim insanımı coplarlar.. Bunları kim istiyor , kim maşalığını yapıyor herşey ortada daha ne olsun..

Dua edinde akvaryum gribi çıkmasın :D :D :D Amerikan chichled'ler varya ne değere biner , bunları besleyin bişeyiniz kalmaz diye :D :D Demedi demeyin ben yazdım :D

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Son olarak Almanya hükümeti de aşıyı askeri ordusunda kullanmayı reddetti. Böyle bir bilgiyi de paylaşmak istedim.

Herşey ortada arkadaşlar. Uyanık olalım.

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yani yaptırmayalımmı bu aşıları ? huh:

Ya koskoca sağlık bakanıda yaptırdı. Yoksa grip aşısı diye başka bir aşı olduda bize bu şekilde lanse ettiler. .8.

14. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Olcay abi,

Birçok ülke yaptırmamış. Dağıtılan broşürlerde grip aşısına ve yumurtaya alerjisi olanların yaptırmaması gerektiğini yazıyor.

Öğrencilerede Kasım ayının sonunda velilerine kağıt göndererek yapıcaklarmış. Yani velilere çocuğunuz domuz gribi aşısı yapılsınmı ? yapılmasınmı ? tarzında bir kağıt yollıyacaklar veli bunu onaylarsa yapılıcak.

Sağlık bakanlığnın yapmış olduğu açıklamaya göre. Tüm tedbirler alındığı takdirde en az 500 kişi ölücekmiş :( Yanlış yazmadım alındığı takdirde evet. Alınmasa neler olacak demekki.

Bence normal gripten çok bir farkı yok. Sadece bol bol dinlenmek gerek. Zaten domuz gribi olanların bir çoğu evde tedavi görüyor denildi televizyonda.
    Bu gribin nasıl nereden geldiğini Discovery televizyon kanalında izlemiştim. Meksikada bir domuz çiftliğinni üzerinde bir çeşit meyve veren ağaçlar var. Bu çiftliğin yakınında da mağaralar var. Mğaraların içindede yarasalar var. Yarasalar geceleri çıkıp bu ağaçtan meyve yiyorlar çöpünü aşağı atıyorlar. Yarasaların tükrükleri bu meyvede kalıyor domuzlarda bunları yiyor. Yarasalarda virüsler olduğu için domuzlara geçiyor. İşte ordan domuzlardan çiftlik sahibinebulaşıyor ve yayılmaya başlıyor. Böylece işte bu grib gelmiş oluyor ;) Benim izlediklerim bunlar.

Aynen öyle Seha abi. Zaten baktığımızda birçok ülke yaptırmıyor bu aşıyı. işte adamlar böyle böyle yavaş yavaş götürüyorlar. Hersene yeni 1 gribin çıkıyor. Merakla seneyi bekliyorum. Acaba ne gribi çıkıcak.

Olcay abi dediğin gibi eşek gribi filan olur herhalde :F

Şahsen ben yaptırmayacağım. Zaten 18 yaş üzeride ve 65 yaş altına pek sıra gelicek gibi durmuyor. Yani anne babalar 2. planda :( size sıra gelmesi zor ( eczanelere dağıtılmayacak.

Öncelik 0-6 yaş arasına sonra hacı adayları,6-18 arası , 65 yaş ve üzeri. Zate 750 bindoz bunlara bile yetmez. Sadece İstanbulda kaç öğrencii varki ? Neyse bakalım daha gelicekmiş aşılar. Bu arada 0-6 yaş arasına 2 doz uygunaıcakmış.

Saygılar
    saygılar:gif

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Nedir bu ''Domuz Gribi'' ve ''GDO'' lu g1dalar

Coksey yaziliyor ciziliyor gercekten ama mesela ben hep bu tarz konulara eskiyi ornek alarak bakarim. Birileri bu hastaliklar eskiden de vardi bilinmiyordu diyor belki ama en azindan ben ve daha buyuklerim hic hatirlamiyor bu sekilde jan janli isim koyulan toplu hastaliklari ve yine toplu olumleri. Ben eskiden olduguna da inanmiyorum ayrica. Gida hormonlari, kimyasal denemeler, rantlar hersey var bu hastaliklarin cikisinda bana gore.
    Bir ulke cikiyor benim 2 milyar nufusum var halkimi yasatmak zorundayim diyor, bir digerinin korkusu var buyuk devlet kalmaliyim bana bagimli olunsun diyor, bir digerleri askeri gucle yapamayacagini baska yollardan yapmaya calisiyor vs vs. Dogadan uredigini dusunsek bile bu yeni hastaliklarin bizim hatalarimizdan ciktigi da ortada. Her kosulda altinda insan var bana gore.

Cep mesaj...

16. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Vallahi Temel Hocam yani nasıl bir düzen,nasıl bir adalet anlayışıdır anlamıyorum :( Birisi çıkıyor hastalık üretiyor.Yanında aşısınıda tabi ki saat:gif Sonra olan 3. dünya ülkelerine oluyor(Aslında modern dünya ülkelerinden daha insan insanların yaşadığı ülkeler bunlar...).Bazen kendimi kobay gibi hissediyorum.Neymiş efendim dünyadaki açlığı önlemek amacıyla GDO'lu nam-ı diğer ''Frankeştayn'' gıdalar üretiliyormuş ve tarım ve köy işleri bakanlığı bunlar için yasa tasarısını hazırlamış.Bir sorun bakalım Türkiye'de açlıktan ölen kaç insan var? Dünya organik tarıma başlarken,biz neden GDO'yu tercih ediyoruz? Ve bunları biz tartışıp ''saçma'' olduğunu düşünürken bizim başımızdakiler,on yıllardır mülkiyeli insanlar bu kadar aptal değiller herhalde ;) Üstümüzden oynanan oyunlar bir hayli ilginç ve düşündürücü...

17. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
  18. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
  19. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Hayatımız entrikalar üzerine kurulmuş :DYok onu bu yapmışta biyolojik savşmışta ilaç firmaları aşı satmak için böle bi yola başvurmuşta ta ta ta ta ..........bunun sonu gelmez.Ben bu konun çok basit olduğunu düşünüyorum.Konuyu birey bazında düşünmek gerektiğine inanıyorum.Burda onu bunu suçlamadan önce ilk olarak KENDİMİZİ sorgulamamız gerekiyor.Yorum yazan tüm arkadaşlara sormak istiyorum.domuz gribi denen illet ortalarda yok iken hangimiz bu kadar çok temizliğe önem veriyorduk(bu boyutta),hangimiz yediğimiz içtiğimiz şeylere dikkat ediyorduk?

Arkadaşlar Türkiye nüfusunun %90 nı bu grible tanışacak.Güçlü olan ayakta ve hayatta kalacak.güçsüz olan aramızdan malesef ayrılacak.Nede olsa doğanın kanunu bu!!!!!

20. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Valla onu bunu bilmem de benim temizliğime de , yediğime içtiğime de dikkat etmem bu gripten evvel gelir. İş işten geçtikten sonra elimi yıkasam ne yıkamasam ne ?

Sayfayı Paylaş