1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nedir Bu Hastalık

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Ankaraguclu tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Merhabalar portal ailem dayımın balığında bir hastalık var ben iç parazit dedim ama tam emin olamadım sizlerlede sorup ona göre bir tedavi uygulayalım dedim. Yardımlarınızı bekliyoruz. Fotograf telefondan çekildiği icin kötü oldu.
    IMAG0479.jpg IMAG0482.jpg

2. Büyük bir ihtimal iç parazittir.Bu şekilde karın bölgesi çöken balıkları ayrı tanka alarak 100 litre suya 1 tablet gelecek şekilde tenikur tablet kullanın(veterinerlerde bulabilirsiniz muadilini vermek isterlerse almayın, bu ilacı bulamazsanız paraziquantel içerikli balık ilaçlarına yönelin) Bu esnada yemlemeyi de 1 çay bardağının dibine 2 parmak su koyarak yarım tablet flagy iyice eritip sera granugren yemlere iyice emdirin (çay süzgecinde süzdükten sonra 3 kez azar azar yemlersiniz) Her günde %25 su değişimi yapmalı.Sarmısak katkılı yem kullanmanızı tavsiye ederim

Alparslan, Ankaraguclu ve veysel bunu beğendi.
  3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Deneyeceğiz Uğur abi çok teşekkür ederim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık yem alıyorsa Amiketem ampul yeme emdirilerek kullanılabilir.

Ankaraguclu bunu beğendi.
  5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Evet abi yem yiyor bu ampulu eczaneden mi alacağız ? Hangisi daha çabuk iyileştirirse onu kullanmak istiyoruz.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ampul tüm eczanelerde var, bulunuyorsa getirirler. Uğur'un önerisi de çok güzel, hangisi daha iyi olur fikrim yok açıkçası.

7. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Abi ikisini de denesek balığa bir zarar gelir mi acaba ?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Birlikte kullanmayın bence. Paraziquantel iyidir ama suya ilave edilen bir ilaç, flagyl iç parazit için yeme emdirilir yani iç parazit hedefine yemle direk balık odaklı olduğu için mantıklı, Amiketem de direk balık odaklı yemle hedefe giden ilaç.

9. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Karantina tankı olmadığı için mecburen ana tankta tedavi yapacağız veya 25-30 Litrelik bir kovada olacak. Paraziquantel de galiba eczanelerde Abi bilmiyorum siz bir ilaç söyleyin tek ilaç olsun onu uygulayalım 3-4 tane oldu ortalık karıştı.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bilinen ilaç olan flagyl ilacı cay bardağında eritip yeme emdirip verin önce isterseniz. Sonra bakılır duruma göre.

11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Tamam Temel abi çok teşekkür ederim uygulamaya geçince yazacağım

HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş