1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nedir bu Mercan..

Başlığı 'Genel Mercan Bakımı ve Kültürü' kategorisinde Bahadır tarafından 14 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci
    Arkadaşlar dün teyzemin oğlu bana bi mercan hediye etti kendi akvaryumundan. Fakat ben ne cinsini ne türünü nede karakter olarak özelliğini biliyorum. Teyzeoğlunun akvaryumunda Açmış bir şekilde resmen dans ediyordu. Fakat benim akvaryumda daha içindeki taşın içinden çıkmadı bile. Nedir bu Mercan,özellikleri nedir.Faydası nedir zararı nedir? Bana bi yardımcı olun kardeşlerim..Bide bu mercan ışık olarak ve akıntı olarak ne ister? İşte resimleri:

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Acmamis hali ve cep telefonundan gorebildigim kadariyla goniopora turune benziyor :)
    Temel sahin gozleriyle bakarsa daha dogru teshis yapabilir.
    Eğer goniopora ise;
    Zor canlıdır ( teo abimin kulakları çınlasın)
    İlk birkaç gün açmayabilir,
    Orta akıntı ve ışık ister.
    Oturmuş akvaryum suyu ister

Sent from my GT-N7000

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Nedir bu Mercan..

Bülent abi doğru teşhis ta kendisi baya zor olduğunu biliyorum. geldiğinde o şekilde miydi yoksa ufak ufak açmaya başlamış gibi.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Nedir bu Mercan..

Evet Bülent aynen öyle Goniopora ama zamanla güzel bir kaya parçası olabilir sözünü ettiğin şartlar sağlanmaz ise. Bu arada sen de almıştın yanlış hatırlamıyorsam, durumu nasıl?

5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Evet temel bende de var.
    Teoman abimin dedigi gibi, aile baskisindan olsa gerek benimki serpildi, renkler guzellesti, kollar yakinda ahtapotla yarisir.:)
    Keyfi yerinde anlayacagin.

Tapatalk Mobil

Sayfayı Paylaş