1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nedir Bu??

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde furkanready tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR
    Arkadaşlar akvaryumcu bana değişik bir cins söyledi, ama sanırım dediğinden değil bu balıklar. Ayrıca bu balıklar, resimdeki sarı prensesle çok iyi anlaşıyorlar, her gördüğümde birbirlerini takip ediyorlar, hava baloncuklarının arasından geçiyorlar. Yani bu balıklar nerdeyse sp orada. Saygılar :)

Şimdide sarı prensesim hiç durmadan akvaryumun arkasında bir o yana, bir bu yana koşup duruyor . Yardım.

2. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Öncelikle forum yönetiminin bana kazandırdığı bilgiye dayanarak ben yardımcı olmak istiyorum.!

Resimler net değiller ama fotodakiler Zebra ciklet olması lazım .İnşallah eşlerdir.

3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Net bir fotoğraf olmamakla birlikte;Tilapia mozambik cicihlid olduğunu düşünüyorum..Ama net bir fotoğrafa dayanmayarak..

4. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR
    Balıklarım beraber geziyorlar inşallah eş olurlar bunlar çabuk yavruluyorlarmış. bişe sormak istiyorum diğer zebra türleri ile eşleşme durumu olabiliyr mu.

5. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Merhaba;
    Evet çok yumurta dökerler.Uzun zaman önce bende beslemiştim.Ortalama 15-20 gün arası yumurta döküyorlar.Bendekiler bir seferde 100e kadar yavru verebiliyorlardı.Malesef başka balıklarla çiftleşmesi gibi bir durum yoktur.Her tür kendi cinsiyle çiftleşir..

6. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR
    damızlık boyları kaçtır. benimkiler 7-8 cm civarında

7. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Furkan Bey;
    Balıkların boylarına bakılarak,bu ürer diye söylersek yanlış söylemiş oluruz.Benim balıklarımı yavru iken almıştım 5-6 aylık olduklarında ağzına yumurtalarımı almışlardı.Bu türlerin değişik renkleri vardır sarı,siyah ve gri tonları.Sizinkiler sarı.Erkekleri her balıkta olduğu gibi iri cüsselidir,dişileri ise daha narin yapılıdır.İnanın bir yavrulamaya başlayınca bir daha yavrulamasın diye dua edeceksiniz.Çünkü bir süre sonra yavruları koyacak yer bulamayacaksınız.Piyasada çok tutulan bir tür değildir.Ticari amaç için bile elinizde kalabilir.O yüzden fazla acele etmenize gerek yok.Kendileri çiftleşmeye hazır oldukları an yavrularını alacaklardır.
    Saygılar.

furkanready bunu beğendi.
  8. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR
    Teşekkürler :):) Satmak şart değil bende hediye ederim ;)

ORGO bunu beğendi.
  9. aktassa

aktassa

İsim:
    Sait AKTAŞ
    Bana da akvaryumumu kurunca hediye edersiniz artık.. :D

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Balığın zebraya benziyor fakat kesin değil. Fotoğraflar çok net değil. Örnek bir erişkin zebra fotoğrafı ;

11. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Bana kalırsa bu tür zebra

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Balık Mozambik cichlid'dir, damızlık boyları erkek 40-45 cm arası dişiler 20-25 cm arası büyüyebilirler 10 cm'lik bir dişi ağzına 250-300 arası yumurta alabilir.. Her türlü yemi kabul ederler ekmet dahii verseniz gene yerler.. :) Her türle uyumlu bir balıktır..

Saygılar...

zgrkaralar bunu beğendi.
  13. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    sp ile çiftleşmiyorlar değil mi??

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tabii'kide çiftleşmiyorlar umarım balıkları melezlemeye çalışmazsınız...

Saygılar...

15. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Saygılarsaygılar:gif

Sayfayı Paylaş