1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Neon akvaryumu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde 1903_33 tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Değerli Hobiciler,
    Arkadaşıma bir küçük neon akvaryumu yapıyorum(Ankara).Akvaryumun boyutları 50*30*30 boyutlarında 45l litre olacak.Bu akvaryuma florasan,filtre ve ısıtıcı olarak ne markaları önerirsiniz.(Arkadaşlarım öğrenci olduğu için bütçeleri biraz kısıtlı.)Bana bitki konusunda da yardımcı olursanız sevinirim.Yani elinizde fazladan bitki varsa bana verirseniz sevinirim.Bana kumuyla,filtresiyle,ısıtıcısıyla,florasanıyla toplam ne kadara mal olur.Bu konuda Ankarada bana yardımcı olacak veya başka illerden bunları bana uygun fiyata verecek olursa sevinirim.Ve bu akvaryuma kaç kilo kum almalıyım.
    NOT:Akvaryuma hangi kumu almalıyım.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Tür seçimi olarak güzel olmuş. Filtre olarak şelale filtre al derim. Isıtıcı atman 100 watt al. Zaten ileride tankını %99 büyütürsün :F Bu neenle ileride de kullanırsın. Malzemeleri alırken ileriyide düşün derim. Florasan olarakta 15 watt olmak üzere 1 adet aquastar 1 adet grolüx işinin görür. Kum olarak hagen siyah kum al, hem dekoratif hemde bitkiler için yararlı. 10-15 kg kum yeterli gelecektir. Sen tankı bir kur bakalım görelim resimleri, zamanı gelince bitkide yollarız olursa :)

Lake Tanganyika bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş