1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Neon Tetra Akvaryumu

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde DorlioN tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. DorlioN

DorlioN

İsim:
    Emre
    Arkadaşlar merhaba.
    250lt'lik Saulosi&Demasoni akvaryumumdan sonra daha küçük ve biraz da bitkili bir akvaryum kurmak istiyorum.
    Bunun için 65 cm'lik bir akvaryum aldım ve Neon Tetra beslemek istiyorum. Bununla birlikte küçük türlerden birkaç tane daha düşünüyorum ancak türler hakkında bilgim yok.
    Kısacası; Neon Tetra besleyebileceğim bir akvaryum için başka hangi tür balık düşünmeliyim ve zorluk seviyesi düşük olan bitkilerden hangilerini koyabilirim.
    Ayrıca kum olarak Siyah Hagen kum duymuştum. Bu uygun mudur, değilse ne önerirsiniz..
    Isıtıcım ve iç filtrem mevcut. Ekipman olarak sadece ışıklandırma ayarlamalıyım sanırım. Başka eksiğim var mıdır?

Teşekkür ederim. [​IMG]

2. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Bronz çöpçü v.s hoşunuza gidiyorsa ekleyebilirsiniz.Veyahut siyah tetra v.s alabilirsiniz.Evet tek almanız gereken guzel bi aydınlatma.Bence 2 adet 30'ar wattlık 60 cm florosan işini görecektir.Bitki olarak kolay istiyorsanız Saz,Tilkikuyruğu,Mosslar,Anubiaslar v.b ekebilirsiniz.Kumunuz bitki kumu olarakda biliniyor ve oldukçada iyi bir kum.Ancak ilerde dahada guzel bitkiler isterseniz ek olarakta maya ve difizör'e ihtiyacınız olacaktır.Başka bi eksiğiniz şimdilik bulunmamakta.

3. DorlioN

DorlioN

İsim:
    Emre
    Teşekkür ederim yorumunuz için. Balık konusunda bulabileceğim türlerden neler ekleyebilirim, diğer önerilere de açığım..
    Galaxy Rasbora diye bir tür varmış ama bulamam sanırım..

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun akvaryum.:) Uyum olarak kardinal tetra türleri aslında eklenebilir, yem alışları seyir zevki verir. Yine plati balıkları araya renk katabilir.

DorlioN ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş