1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Neon Tetra Renk Problemi

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde Adem Örs tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Adem Örs

Adem Örs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    adem Örs
    Merhaba Arkadaşlar.

Neon balıklarımın bazılarında renk solması var yada bana öyle geliyor. yeni eklediğim neonların renkleri daha iyi. sizce öncekilerin renkleri neden böyle ?

2. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Fotoğraflar gözükmüyor.

3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Alttaki videodaki gibi belirtiler görüyor musunuz ? Örnek; Ağızda ve kuyrukta yara gibi oluşumlar, vücutta beyaz/gri şişkinlik, rengin karından başlayarak griye dönmesi gibi...

H.Kaya.Gemlik. ve Alparslan bunu beğendi.
  4. Adem Örs

Adem Örs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    adem Örs
    bir arada duruyorlar 10 lu grup oldular. daha önce 2 tane kuyruk erimesinden ölmüştü bol bol su değişimi yapmıştım şuan kuyruk erimesi şişkinlik iştahsızlık vb rahatsızlık yok sadece problem renklerinde Resimler aşağıdaki gibidir.

5. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Neon tetralarda bu türe özgü "neon tetra disease- NTD" neon tetra hastalığı çok sık görülür, nerdeyse ben bugüne kadar aldığım tüm neon tetralarda bu hastalığı tespit ettim. herhangi bir tedavisi yok. hasta hayvanlar sürüden çıkarılmalı, kalan sağlar bizimdir mantığı ile mücadele ediliyor:) ne yazık ki.

su kalitesine ve ısısına dikkat edin, özellikle yaz aylarında su çok ısındığı zaman hastalıkta artış görülür..

Alparslan ve Montimahir bunu beğendi.
  6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    +1, bu nedenle de Neon bakarken daha dayanıklı olan "Kardinal Tetra" türünü seçmeniz önerilebilir. Bu canlılar için sistem suyunun pH (6.0-6.5) ve gH 'ının (<=5) düşük olması da gerekmektedir.

Alparslan ve Okurt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş