1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nerede bunlar?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde kartal tarafından 7 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    İzmirde tuzlu su bulunduran yerlere baktım ve hiç biryerde saylanğoz bulmadım arkadaşım bulmuş beni aradı turbo saylangozun tanesine 40 tl istemişler.5tane veya 10 tane almayı düşünüyorum akvaryumum 120 litre 10 tanenin çok iyi geleceğini düşünüyorum 10 tane alsam 40 dan 400 yapar.
    Yerli saylanGoz arıyorum aslında yerli saylangozmudu yoksa ufak turbo saylangozmudu bimiyorum cama yapışan kısmı kabuğundan taşmıyo nekadar büyük olursa olsun kabuk kısmıda yarım yuvarlağı düşünelim üçğen veya yatsı gibi değil tamammen yarım yuvarlak gibiydi sorduğumda turbo dedi yerli turbo diye ğeçen bir tür varmı acaba.

Ama bu türüde bulamıyorum bayramdan sonraki ilk hafta gelicek dediler ama yosun sorunum var biraz.

Cheto yosunda yok bulamıyorum refigium yapıcam ama onuda bulamıyorum kimsede yok.

Birde maxi jet mp 1200 izmirde bulamıyorum internet üzerinden almak istedim oda internettn satış yapılamıyormuş.

Maxijet mp 1200 yerine aquabee up1000 ni ps motoru olarak kullanabilirmiyim.Aquabeenin pervansi küçük sanırım maxi jette göre.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Salyangoza sakın 40 lira verme tanesine, ne alıyoruz 40 liraya süpermenmi. Bir ara uğra 100 tane vereyim sana yerli hacı şimşeklerden. İzmit sahilde de vardır mutlaka. Gece çalışır gündüz görünmezler, algleri yemez hasat ederler, uçurur, şişirir ve patlatır. Bendekiler Ölüdeniz'den gelme ama sanırım Marmara sahilinde aynısı var.

Refigium yapacaksan yüksek yosunla değil xenia ile yapmaya çalış, daha az riski vardır. Yüksek yosunlarda olur ama bir sabah hepsi erimiş bulma ihtimalinde yok değil. Refigiumdan bekelentin nedir bu arada ?

Newave alabilirsin. Bir adet kullanıyorum şu anda ama ikinciyi ekleyeceğim yakında. 1000,2000.lik olarak modeller devam ediyor. Pacific akvaryumda var. 100 lira ve fiyatına göre çok çok iyi.

kartal bunu beğendi.
  3. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Abi refigıum mu ps işini hallediyesiye kadar nitratı dengede tutmak için bir süreliğine kullanmak istiyorum saşırdım abi bende 40 diyince.

Abi sanırım eksik bilği verdi aquabee yi ps motoru yapmak için arıyorum eksik bilği için kusura bakmayın.

Keşke uğraya bilsem abi ama siz sanırım İstanbuldasınız ben İzmirdeğim.

4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    İzmirde tdeltd.com bu adrese gir yerel adresine git oradan Serkan Parıtlıyı bul, İstanbuldan sınıf arkadaşın Fatih Barlas yolladı de Mutlu, Herkonuda sana yardımcı olacaktır. Ne salyangozmuş be 40 tl yuh. İzmir ucuz olması lazım İstanbuldan. Hem balık hem canlı buradakinden daha bol. Doğru yeri bulmak en güzeli

kartal bunu beğendi.
  5. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Abi ürüyor denilmiş fiyatta bundan dolayı pahalı sanırım.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ps motoru yapmak için aquabee ile uğraşman bence hata. Hem daha pahalıya gelecek hem de modifiye olacak. Hazır ps motoru olan PSK alman akıllıca olur. Temel abi söylemişti deme sonra. 180 lira cıvarı PSK yeni modeli ve aquabee sadece motor olarak ondan fazladır ve birde modifiye ile uğraşması cabası. Verim olarak ise psk kadar olmaz.

Maddi imkan aquabee'ye yetiyorsa psk motoruna yeter. Yetmiyorsa yettiğinde al ama bence böyle yap.

Senin yerinde olsam refigium kurmam ve su değişimlerini sıklaştırır devam ederim ps işini çözene kadar. Akvaryumda zaten canlı yükü çok az.

Ürüyor salyangozlarda benimkiler kadarda değildir sanırım. Sayı binlere ulaştı. :F

kartal bunu beğendi.
  7. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Mutlu sen beni dinle git oraya bu söylediğim büyük bi firma Yurtdışına akvaryum kuran bi ekip. Muazzam tanklar kuruyorlar. 6 sene izmir hatay semtinde oturdum. facebookta sıra arkadaşım kan kardeşimi buldum. Konuşuyoduk bi baktım adam hayalim olan mesleği yapıyo. İşin komik tarafı orta okulda baban ne iş yapıyo diye sorduğumda Mali Müşavir demişti bende o ne oğlum öyle bi meslekmi var demiştim. :) İstanbula geri döndüm Şimdi yaş 34 ben 17 senedir bu meslekteyim. O benim istediğim meslekte :) Kader. Sen git ona selamımı söyle hatta akrabasıyım de ben ararım onu cepten para marada almaz snaillere gerekirse.

kartal bunu beğendi.
  8. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Abi yalı tarfında sahilin arka caddesinde bulunan dükkanı diyorsun sanırım alışveriş yapmadım ama eski dükkanlarına mercanlara bakmak için gitmişliğim var yeni dükkanlarına taşınmış sanırım oraya gitmek nasip olmadı daha.

Abi yanlış anlama ne senin adına nede arkadaşınız adına ben de şöle bir huy var ben gidipte beni fatih abi yoladı demeye çok utanırım birde para istemezse yerin dibine girerim utancımdan yani ben abimden bile para isteyemem annem harçlık vermezse ben onu bile isteyemem yanlış anlamayın abi lütfen umarım giderim sizide sölerim fatih abi tavsiye etti sizi derim çok saolun abi.

Temel abi ürüyor demiş ve boyutu büyükmüş arkadaşım söyleyince bende şaşırdım anlayamadım ilk yanlış anlamaşındır sen dedim ama doğru diyor.

Abi aqua bee yi bir site taksitli satış yaptığı için tercih etmek zorunda kaldım aslında bende sizin tavsiyeniz üzerine psk 2500 isitiyorum ama izmirde bulmam imkansız bir nevi siparişlede baktım netten ben daha öncede sölmiştim taksit seçeneği fazla olursa diye ama kullandığımız karta taksit yokmuş biritiyorum umarım bir an önce alırım öğrenci olunca harçlıklarla anca biriktiriyorum çalışmıyorum birde.Bir iş görüşmem var umarım kabul edilirimde rahatcana sıkılmadan alabilirim şu psk 2500 ü.

Xeania düşündüm abi ama onu bile bulamıyorum tek dala 5cm boyutunda 25 tl istemişlerdi buda o boyda fazla diye düşündüğümden almadım keşke alsadım şimdide bulamıyorum.

Fatih BARLAS bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş