1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nereden Çıktı Minik Deniz Akvaryumu Salyangoz

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde MÜDÜR tarafından 12 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Deniz akvaryumu salyangoz türedi akvaryumda. Benim başım iyiden iyiye belaya girmeye başladı sanırım. Birkaç gün içinde niye ve nasıl olduysa ana tank ve sump ın camları, kayaların üzerleri ve her yer deniz akvaryumu salyangoz oldu. Bu canlılarla doldu akvaryum. Bu Deniz Akvaryumu Salyangoz türünü tanıyan bilen var mıdır?

deniz akvaryumu salyangoz türü.jpg

2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Spirorbid 'ler. Görüntü olarak rahatsız etmiyorsa su süzücü olarak faydalılar. Sistemin oturmaya başladığının da bir göstergesi bence, daha çok sumplarda görmeye alışığız. Bu kadar çoğaldıklarına göre, suyunuz besin açısından zengin sanırım :)

Okurt ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    :) Hay Allah razı olsun ne diyim. Tamda dediğin gibi özellikle sumpta ve durso bölgesinde çok yoğun var (yani karanlıkta kalan bölgede). Ana tankın içindede kayaların üzerinde ve yan camlarda daha nadir görünüyor. Ön camda hiç yok nedense (belkide ışığın en çok vurduğu yer olduğu içindir).
    10 dakikada bukadar çok stres yapıp bukadar çok sevinmek iyi geldi :)
    Günde 2 kere yemleme yapmak çok değildir diye düşünüyorum ama daha önce 3-5 günde bir karides sıkıyordum akvaryumun içine, sanırım bu yüzden oluştu herhalde.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Abi su nasıl beraklaşma varmı dediğimi yaptığında.

5. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Suyu ekledim Halil. Sumptaki su seviyesini ayarladığımız düzeyin oldukça üstüne çıkardım.Bahsettiğim hava baloncukları kayboldu :) Ama elektrikler kesilipte su sumpa geri geldiğinde taşarmı taşmazmı şuan pek emin değilim.
    Ön camdan baktığımda çok bariz olmasada biraz daha aydınlanma var gibi görünüyor. Yan camdan bakınca uçuşan toz kıvamında azda olsa birşeyler var.

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Ps açık mı ? Bir de şu mercanların fotoğrafları lütfen.

7. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Önce psyi kapatıp denedim ama hava baloncukları için işe yaramadı. Sonra sumptaki su seviyesini yükseltince kesti. Ps şuan açık.
    Onları hiç sorma hala açmıyorlar. :(

Sayfayı Paylaş