1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Netbook'tan anlayan arkadaşlar yardım lütfen

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde KeVoK tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. KeVoK

KeVoK

Bilgisayar'dan anlayan arkadaşlar yardım lütfen. Şimdi bir Netbook almayı düsünüyorum. 2 tane bana sunuldu ikiside benim hoşuma gitti. İkisininde fiyatı bir. Bir sürü sayı felan yazıyor anlamıyorum. Hangisi iyi? Anlayan arkadaşlar lütfen cevap verin.

Şimdiden Cevaplarınızdan dolayı Teşekkür Ederim..

Birincisi:

* Windows 7 Starter
    * Atom N270 1.6GHz 512KB
    * 10.1" (1024x576) WSVGA, 16:9
    * Intel 945GS Chipset
    * Audio Chip ALC268
    * 1GB RAM on board
    * 1,8“ HDD 80GB 8M cache PATA
    * 6cell Polymer Akku 3600mAh
    * WLAN 802.11 b/g
    * Bluetooth
    * Webcam 1.3M
    * 4in1 Card Reader
    * 3.5G HSPA / HUAWEI
    * 2x USB 2.0; 1xDC-In
    * RJ45, VGA via 26pin Dongle

Ikincisi:

# 1,66 GHz Intel Atom Prozessor
    # Highspeed surfen mit HSPA
    # HSDPA mit bis zu 7.2MBit/s
    # HSUPA mit bis zu 2MBit/s
    # Nur 1,00 kg
    # 10.1" SD Bildschirm mit 1024 x 600 (WSVGA) Pixel , hochauflösendes CrystalBrite™
    # LED-arkalamba TFT LCD
    # 160GB Harddisk, 1GB RAM
    # WLAN Modul, Crystal Eye Webcam u Mikrofon

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Güzel konu açtınız Berfin Hanım. Kızıma Japonya'dan bir tane dayısı Mouse marka getirdi ama klavye Japonca. :bilmem: Değişmesi gündem de. Yanıtları ben de takip edeceğim. Hasan bu konuya açıklık getirir sanırım.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Azer'da yani 2. sinin 160 gb hard diski varken yukarıdaki yani 1. olanın ise 80 gb. Bunların haricinde görünür pek bir fark yok.

1. notebook'un markası nedir acaba göremedimde. Leptopta Acer iyi bir markadır 2 sene kullandık. Fakat çalındı :(

4. KeVoK

KeVoK

Teşekkür ederim bana katıldığınız için. Tepki alacam diye baya korktum. Bir akvaryum portalında Netbook'un ne işi var yazılacak diye çok korktum ama mecbur olmasam gerçekten açmazdım böyle bir konu. Anlamıyom o kadar sayıdan felan. Birde Netbook hiç anlamıyom Lep Top gibide değil. huh:

5. KeVoK

KeVoK

Markayıda unuttum yazmayı

Birincisinin Markası Q10air+

ikinciside dediğin gibi Acer

ikisininde 2 sene Garantisi var

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Daha hayatımda hiç duymadım çok aşırı anlamam bilgisayarlardan ama genede araştırırım. Bilgisayar gibi teknolojik ürün satan firmaların dergilerini alıp incelerim. Ürünlerinin karşılarştırırım filan. Ama hayatımda hiç Q10air+ markasını duymulş değilim saat:gif . Bana kalırsa Acer'dan şaşmayın derim....

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Konya Monya derken sizi üzmüşler sanırım biraz Berfin Hanım. :cicek: Biz özgün bir platform olduğumuzu düşünüyoruz açıkcası. burda:gif Konu elbette güzel. Madem bizim bir her alanda sohbet etme bölümümüz var bu konuda açılıp fikirler alınacak elbette. burda:gif

8. KeVoK

KeVoK

Tamam yazdım Fatih bir köseye. İlk acer diyen oldu. Bakalım daha kaç Puan gelecek. Çok Teşekkür Ederim.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Rica ederim. Özellik bakımından görebildiğim tek fark Acer'ın 160 gb hard diski olması. Eğer dosya filan kaydediyorsanız hard disk işinize çok yarayacaktır.

İyi akşamlar.

10. KeVoK

KeVoK

Yok Hocam ne üzmesi tam tersine daha çok ısındım portala. Bende farkındayım açık bir portal olduğuna ama daha 2-3 gündür üyeyim. Olacak o kadar hocam. :bilmem:

11. 0xyGen

0xyGen

İsim:
    Yunus Öksüz

Öncelikle belirteyim netbook'larda cd dvd gibi medya aygıtları yoktur. Eğer harddisk üzerinden kurtarma bölümünü silerseniz / ya da yoksa windows kurulumunda aşırı zahmet çekersiniz.

* Bu tip cihazlar internet mail msn gibi internette surf cihazlarıdır.
    * Yüksek grafiklerde oyun / web tasarım / grafik işlemleri yapamazsınız. Eğer yapacağınız işler bu kriterlere dahilse netbook'a yaklaşmayın derim.

* 1. notebook'un avantajı windows7 ile gelmesi
    * 1. notebook'da cache bellek ( işlemci önbelleği ) 512 KB iken 2. notebook'da yazmıyor bu önemli bir kavram.
    * 1. notebook'da harddisk modeli P(ata) 8mb Cache iken 2. notebook'da yine bu bilgiler yok Eğer S(ata) ise 1.'ye nazaran daha iyidir.

Saygılar

12. KeVoK

KeVoK

Bilgilerin için Teşekkür ederim Yunus. :cicek: :cicek: :cicek:

13. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Notebook konusunda asus en iyisi bence, bende şu anda 1001 ha modeli var. Bataryası 4 saat rahat gidiyor ve çok seri bir makine. Ben kendi notebookumu tavsiye ederim. 4 arkadaşıma da aldırdım onlarda çok mutlu oldular. Eğer alma imkanın varsa tavsiyem asus eee pc 1001 ha ;)

M.D. 4

Sayfayı Paylaş