1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Newa more 30r Denizli :)

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde seyyahFatih tarafından 4 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Haydi bismillah deyip başlayali 1 ay ı geçmiş ve sonunda 2 gün önce ilk canlılarımi ekledim. 'Bu hobide çok aceleci olmayacaksın' dediler yanlış anladım sanırım baya yavaş hareket ediyorum :) ve her ay yeni canlılar eklemeyi planlıyorum(biraz da mecburiyetten). Artık konu açmanın zamanı geldi diye düşündüm.

Malzemeler: tamamen Newa nin standart kipi(ps,filtre,isitici,led). Canlı kayalar, Tuz, su.

Canlılar: bir çift palyaco, 3 adet Conch

Tek olcerim var tuzluluk; 1024

Yem olarak 2 çeşit var fakat omegaone Green flakes pul yemi yemiyorlar, hikari Marine s i baya afiyetle yiyorlar, insallah normaldir...
    Katkı olarak Soner abi sağolsun polyp lab nano one hediye etti ondan bir çay kaşığı kullandım şimdilik.
    Her zaman tavsiyeleriniz, önerilerinizi dikkate alacağıma emin olabilirsiniz, gördüğüm kadarıyla çok fazla kişi(ben gibi) hiç birşey bilmeden başlayıp bir süre sonra yardımlasarak bir çok konuda uzmanlasabilmis. Ve işte bir kaç foto(henüz içi baya boş ama 2 palyaco bile büyük heyecan kattı aslında:)...
    [​IMG][​IMG][​IMG]

D6502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Düzenleme: 4 Haziran 2016
    ozgun_cyprus, veysel, MESUT_KERİM ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. Eren İkiok

Eren İkiok

İsim:
    Eren İkiok
    Hayırlı olsun kardeşim maşallah çok güzel görünüyo.. Şu fotoğraf işini bi ben çözemedim helal valla :)

seyyahFatih bunu beğendi.
  3. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Oldukça güzel bir akvaryum olmuş. Mercan girişini de ufak parçalar ve fraglardan alıp mümkün olduğunca büyük parça eklemezsen oldukça çeşitli ve hoş görünümlü bir akvaryum olur.

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kurulumunuz hayırlı olsun,çok şık duruyor:)

5. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Çok teşekkür ederim :)

6. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Eren abi aslında hiç ekstra bişey yapmadım çekerken, sadece ilk 2 sini sonradan biraz shopladim. Ama güzel çıkmışlar aynen :)

Eren İkiok bunu beğendi.
  7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hayirli olsun. Sabırlı davranara canli kaybi riskini en aza indiriyorsunuz. Boyle devam ;)

8. Eren İkiok

Eren İkiok

İsim:
    Eren İkiok
    Mesut abi tas atmazmisin :)

9. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Palyaço lardan birinde beyaz benekten ziyade pamuk gibi birşey çıkmış. Ve çok rahatsız dün akşamdan beri, surekli suyun yüzeyinde yüzuyorlar, özellikle dün sürekli yan yatiyorlardi yüzeyde zor hareket ediyor, nefes alamıyor gibilerdi. Bu gün biraz daha iyiler ama gene de huzursuzlar. Ve o beyaz pamuk gibi olan şey hala duruyor hatta çok az şişmiş gibi. Araştırıyorum forumdan ama bulamadım. Su değişimi yapacaktım ama daha da rahatsız edermiyim bilemedim. Bu gün de sürekli cama falan sürtuyor o pamuksu şeyi ve sürekli ps nin filtre nin yanında tepede
    [​IMG][​IMG]

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Geçmiş olsun baya hırpalanmış balık, tuz ölçer var demissiniz. Plastik tuz ölçerler genelde eksik ölçum yapar. Tuzluluğu mutlaka bir akvaryumcu veya refraktometresi olan bir hobici arkadaşınızdan test edin. Plastik tuz ölcerinizi de mutlaka bu sekil tuzlulugu sabit olan bir tankta kalibre edin. Her ay mutlaka kontrolünü sağlayın. Yada refraktometre edinin.

11. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Tesekkur ederim, bir hastalık değil mi? İlk aldığımdaki resimlere baktım o pamuksu oluşum geldiğinde varmış yani sonradan oluşmamış. Tamam en kısa sürede refractometre edinecegim mutlaka teşekkür ederim. Bir müdahalede bulunmadığım halde şu an daha iyiler, bir ara baya korkmuştum.

veysel bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    O zaman balık hastaymış aldığınızda, normal rutin yemlemede yeme sarımsak zencefil suyu emdirip verin faydası olur yem yedikleri sürece. Yukarıda dediğim gibi tuzluluktan emin olun başka mudahale yapmaya gerek yok ilaç fiziki müdahale vs gibi, hırpalanmasınlar daha fazla. Toparlanma var dediğinize göre.

13. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Allaha çok şükür yem yemede sorunları yok kapış kapış yiyorlar, Belki de kendilerini toplamasında bu etkili olmuştur. Dediğim gibi refraktometre de inş en kısa sürede edinecegim, çok şükür rahatladım baya stres olmustum

Eren İkiok ve veysel bunu beğendi.
  14. Eren İkiok

Eren İkiok

İsim:
    Eren İkiok
    Geçmiş olsun kardeşim

15. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Çok tesekkur ederim Eren abi, korkuttu keratalar :)

Eren İkiok bunu beğendi.
  16. Eren İkiok

Eren İkiok

İsim:
    Eren İkiok
    • Ben sabaha kadar uyumadim 2 parmak büyüklüğünde bi bubble anemonum var dün çok kötüydü bugün turp gibi maşallah..Yer gök dua ile:D

17. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Az önce okudum aynen senin tankta da sıkıntı olmuş sana da geçmiş olsun abi :)

Eren İkiok bunu beğendi.
  18. Eren İkiok

Eren İkiok

İsim:
    Eren İkiok
    Benim sabirsiz davranmam başima iş açacak gibi.. Ama şimdilik toparladik cok sukur.. Tesekkur ederim kardesim

19. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Balıklarda beyaz benek yayılıyor ya, ağızları ve yüzgeclerinde de çıkmış. Aslında hareketleri ışık açıkken çok normal sağlıklı gibiler ama ışık kapanınca kötü oluyorlar. Ve birinde vardı sadece diğerine de bulaşmış. Yem yemeleri de çok sağlıklı, kapış kapış yiyorlar masallah. Ama beyaz parazit çok yayılıyor. Karantina tank imkanım da yok. Ne yapmam lazım bilemiyorum, lütfen önerilerinizi esirgemeyin. Refraktometre de aldım tuzluluk şu an 1023. No3 değeri yüksek 25, fosfat 0. Su değişimiyle nitrat i düşürmeye çalışıyorum, hiç bir katkım yok[​IMG]

20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Isı arttırıp tuzlulugu yavas yavas düsurebilirsin, mercan yoktu sanirım. Yeme zencefil suyu sarimsak suyu emdirip verebilirsin. Aci pul biber yerlerse verebilirsin.

Sayfayı Paylaş