1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Newjet 4500 için yardım

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde okannyildizz tarafından 14 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Merhaba arkadaşlar ikinci el almış olduğum newjet 4500 sump motoru yaklaşık 15 gündür sorunsuz calismaktaydi bu sabah durduğunu farkettim fişi çıkarıp biraz bekleyip takınca tekrar çalışıyor ama 1 dk bile sürmeden tekrar duruyor söküp miknatisina baktım motor çok ısınmısti birde mıknatıs etrafında simsiyah bi tabaka oluşmuş. Toplayıp tekrar fişi takınca yine 1-2 dk çalışıp durdu. Önceden başına gelen yada bilgisi olan cevaplarsa sevinirim acil çözmem gerekiyor.

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Newjet 4500 ve daha buyuklerini akıllı motor diye satmislardi. Yani bir problem oldugunda kendini kapatiyorlar. Isinma iki turlu olur 1. Si miktatisin omru bitmistir ve cok surtunur ikincisi bobin sariminda problem vardir. Ilki miknatis değiştirilerek aşılir ama ikincisi ise at gitsin

okannyildizz bunu beğendi.
  3. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Mıknatıs siparişi verip deniyorum o zaman çok teşekkürler

4. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Mesut bey merhaba içini açıp miknatisi iyice temizledim şimdi daha uzun sürede isinip çalışmayı durduruyor. Ama mıknatıs alip ta boşa para.vermiş olmakta istemiyorum. Yeni olanlarida biraz farklı sanırım aynısı yok piyasada onerebileceginiz bir çözüm varmı veya farklı bir kafa motoru? Akvaryum 120-60-50 sumpla beraber 500 lt su alıyor arkadan dursolu sistem

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Jebao DCT 4000...

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aynen ;)

7. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Newjet ten daha iyi bi ürün müdür dc motor bunlar sanırım

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet dc motorlar bana göre newjetten iyi en azından sizin yaşadığınız dur kalk ve ısınma problemi yok, artı adaptörle çalıştığı için elektrik kaçaklarında çarpılma riski yok ve fiyat olarak çok iyi 230-250 tl arası...

9. Azmi Sönmez

Azmi Sönmez

İsim:
    Azmi Sönmez
    Susuz çalıştığı zaman 4500-6000-8000 ler kendisini kapatır. Su eksildiği vs. zaman, böyle bir durum sık yaşandıysa problem yaşanmış olabilir, satın aldığınız yere danışırsanız mutlaka yedek milini vs. temin ederler,

10. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Watt olarak bakıldığında yeter mi diye düşündürdü beni 6000 modeli de piyasada yok sanırım newjet 4500 ile jebao dct 8000 aynı fiyat. Jebao serilerinin debilerinin üstünde çok abartılı yazdığını okudum bikac yerde 4000 yetecegine emin olsam hemen alicam

11. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Ben ikinci el aldım 4500 ü yedek mili alipta elimde patlamasını göze alamadım sonuçta milden değilse boşa masraf etmiş olucam

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Jebao 6000 dct alın bir adet emin olamıyorsanız, hiç olmazsa ses duymazsınız. Debieride gayet yerinde.

13. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Sorun azmi bey sayesinde çözüldü arkadaşlar motorda herhangi bir sorun yokmuş. Prizi değiştirdim elektriği başka yerden alınca düzeldi 4 saattir sorunsuz çalışıyor umarım tekrarlamaz. Azmi Sonmeze çok tsk ederim.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 17 Eylül 2015
  14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Neden olabileceğine dair bilgiler verebilirseniz benzer sorunla karsilabilecekler için aydinlatici olur.

15. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Sanırım takılı olduğu prizde sorun vardı ama tam nedenini bulunca buraya yazarim gozlemliycem birkaç gün

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bobin sorunu da olabilir, mıknatıs takımı almaya değmez bence. Jebao veya Bubble blaster motor almak daha akıllıca olur.

ka2n ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  17. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Sorun tekrarlarsa mecburen alicam yeni bir motor

18. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Azmi bey benim newjet 4500 size gönderdiğim günden beri sorunsuz çalışıyordu bugün sabah kalktım yine aynı sorun var söküp baktım milinde felan herhangi bir sorunda gözükmüyor. Kullandığım prizide değiştirdim ama yine 2-3 dk çalışıp kendini kapatıyor. Deneyebilecegim birşey var midir? Şimdiden tsk ediyorum..

19. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Nj4500 Ün verdiği debiyi jebao 8000anca veriyor

20. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Yeni kafa motoru aldım konu kapatılabilir..

Sayfayı Paylaş