1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nkonde Bright Yellow Serüveni

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Xenophobia tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Xenophobia

Xenophobia

İsim:
    Erdal Güçlü
    Tropheus Red Bemba'larımı elimden çıkardıktan sonra yaklaşık 1 ay kadar önce, Türkiye'nin en güzel Nkonde anaçlarınının yavrularını edindim. Hakan Sönmez'in meşhur Nkonde'lerinin yavrularından, 12 adet kadar aldım.

Balıklar henüz 5-8 cm. civarındalar. 130x50x70h ölçülerindeki akvaryumlarında hınzırca yaşıyorlar. Şu an herhangi bir problem yok. Sadece pul yeme karşı pek ilgili olduklarını söyleyemeyeceğim. Granül yemi görünce çıldırıyorlar. Çok nazlı keratalar. Fazla uzatmadan fotoğraflarına geçmek istiyorum.

Zaman içerisinde daha kaliteli çekimler paylaşmayı umuyorum. Lakin sizin de bildiğiniz gibi Tropheus'un tüm varyeteleri oldukça zor fotoğraflanan balıklar. Profesyonel makineler olmadan işimiz oldukça zor. Şimdilik doyurucu olmasa da fikir vermesi açısından bu fotoğrafların yeterli olduğunu düşünüyorum.

Bu serüvende fikir, görüş ve önerilerinize açığım.

cirol bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Balıklarınız çok güzel mutlu görünüyorlar.Maşallah :nazar:

Buda çok ilginç ...

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah maşallah, inşallah gelişir ve bolca yavrularını görürüz. Farklı türleri görmek güzel oluyor artık. Tropheus türü en zevkli ama akıllıca koloni kurulmaz ise en işkence veren balıklar oluyorlar.

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah 41 kere....keratalar sağlıklı gözüküyorlar.....Vatozunuz ilgimi çekti... gerçektende ağız yapısı hayli ilginç

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ozan abi Vatoz benimde ilgimi çekti ilginç bir balık...:)

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Erdal hocam güzel bir tür seçimi yapmışsın ,resimlerde formları gayet güzel görünüyor.Sağlıklı ve kayıpsız büyütüp bol yavrular almanız dileğiyle.L144 Albino vatoz'unuz çok güzel 7 cm civarı var galiba ve bıyık yapısına bakarak erkek gibi duruyor.

7. Xenophobia

Xenophobia

İsim:
    Erdal Güçlü
    Yorum ve beğenileriniz için çok teşekkür ederim. İnşallah daha güzelleri sizlerin olur. Yaklaşık 1,5 yaşında Albino Gold Cüce Vatoz. Ağız yapısını ben hepsinde böyle gördüm açıkçası. Farklı bir yan göremedim ama fotoğrafladığım açı ile ilgili bir şey olabilir. Vatoz fotoğaflaması çok daha kolay olan bir tür olduğundan, ağzına kadar sokabildim objektifi. :)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. Xenophobia

Xenophobia

İsim:
    Erdal Güçlü
    Sonunda bol bol fotoğraf çekme fırsatı buldum. Su değişiminden sonra gündüz gözüyle fotoğraflarını çektim. 5 damacana suyu, 1,75cm yukarıya kaldırıp dökmek kollarımı harap etse de öncekilere oranla daha net fotoğraflar çıktığı için tatlı bir yorgunluk oldu.
    Keratalar gün ışığında da bir başka güzeller. Bir maşallahı esirgemezsiniz umarım.

kaptancem61, cirol, BulentS ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bunlardan Maşallah esirgenmez çok güzel görünüyorlar...:nazar:

Xenophobia bunu beğendi.
  10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Erdal hocam maşallah adaptasyon sürecini kısa sürede atlatmış görünüyorlar.Gerçekten formları güzel ileride güzel bir koloni olacakları tüm karelerde belli.Sağlıklı ve bol yavrular almanız dileğiyle.Unutmadan bu kareye bittim çok güzel yakalamışsınız.:)

Xenophobia bunu beğendi.
  11. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah esirgenir mi?:)
    Maşallah,maşallah,maşallah.....:nazar:
    Fotoları da çok güzel çekmişsiniz gerçekten...temo19

Xenophobia bunu beğendi.
  12. Xenophobia

Xenophobia

İsim:
    Erdal Güçlü
    Vallahi ne yalan söyleyeyim beklediğimden kısa sürede adapte oldular. İnşallah profesyonel bir makineye geçerim de seyri daha güzel fotoğraflar çekerim. Beğeni ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sizlere de sağlıklı balıklar diliyorum.

Alparslan bunu beğendi.
  13. Xenophobia

Xenophobia

İsim:
    Erdal Güçlü
    Pazar fotoğrafı eklemeden geçmeyelim.

Alparslan ve cirol bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Maşallah...

Xenophobia bunu beğendi.
  15. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Nkonde Bright Yellow türü aslında ilk düşündüğüm türdü.Ancak sonra İlangi Yellow da karar kılmıştım.Balıklarınız maaşallah çok güzeller.Çok sağlıklı ve güzel bir koloni oluşur inşallah.

Ancak bir konuda aklım kaldı.Ortada kuma dikili bir bitkiniz var.4-5 yapraklı bir Anubias Nana olarak gördüm ama bitki konusunda pek bilgim olmadığından kesin yazamıyorum.Şayet bu bitki tahmin ettiğim gibi bir Anubias ise kumdan çıkartmanızı ve köklerini taşa bir misina yardımıyla sabitlemenizi öneririm.Kök kumun içinde kalırsa bitkiniz çürüyecektir.Şayet bitkiniz Anubias değilse o zaman yorumumu da görmezden gelirsiniz.Sağlıklı balıklar dilerim.

Alparslan bunu beğendi.
  16. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    Maşallah balıkların formları gayet güzel sağlıklı yavru almanı dilerim

17. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran
    Maşallah...

18. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran
    bu fotoları çekmenin bir tekniği varmı yawwwww.

19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Var bu günki buluşum fotoğraf makinasının objektifine büyüteçi iyice yakınlaştırıp akvaryum camına sıfır yaklaşıp çekmek süper büyük net kareler alınıyor dene derim bilhassa mercanları...

20. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran
    Ahbe Alparslanım tank 15 gündür boş dönüyor :( hangi mercandan bahsediyorsun sen yawwwwww....daha temizlik ekibi bulup koyamadık içine

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş