1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Normal mi?

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde ozcan13 tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Bettam ve cüce vatozum alışma evresindeler birbirlerine karşı.Bu sorun cüce vatoz gelmeden önce de vardı.Çok şüphelendim.Bazı arkadaşlarıma sordum normal felan dediler fakat bana pek normal gelmedi size de bir sorayım dedim.
    Bettam böyle arka camda veya ön camda bir sağa gidiyor bir sola hızlı hızlı hep aynı hareketleri yapıyor.Ben akvaryuma yaklaştığım zaman böyle suda zıplar gibi bişeyler yapıyor.Acaba bu davranışlar normalmi? huh:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Normal mi?

Akvaryum arkadaşından hoşlanmamış olabilir. Birçok balık türü eskidikleri akvaryumu sahiplenirler ve hobiciden de, yeni eklenen balıklardan da korumaya çalışırlar bu normal bir davranıştır. Diğer bir ifadeyle akvaryumu sahiplenme duygusu sağlık yönünden sevindiri bir işaret olarak görülebilir.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Normal mi?

Cüce vatoz gelmeden öncede böyle yapıyordu. :(

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Normal mi?

Herhangi bir sebepten dolayı strese girmiş olabilir. Bettalar sakin balıklardır diye biliyorum. Böyle yapması çok aktif olması bence iyiye işaret değil. Dediğim gibi stres olabilir ama kaynağı bulmak şu aşamada zor. Fazla ışık alan bir yerde ise yahut yeni arkadaşına alışamadı ise ( ki öncesinden de vardı bu davranışlar ) bu tür hareketler sergiliyor olabilir.

5. taygun

taygun Guest

Normal mi?

Merhaba,

Özcan Bey, eğer cüce vatozdan da önce aynı şeyleri yapıyorduysa bu hareketlerin cüce vatozla ilgisi olmadığı kesin. Acaba su değerlerinde bir anormallik olabilir mi? Ya da ışıklandırma? Doğrusu bu konuda size pek yardımcı olamayacağım. Ama, daha önce de bu hareketleri yapıyorsa bence fazla da üzerine gitmeyin, bırakın yapsın dön:gif

6. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Normal mi?

Ya bazı günler yapmıyor bazı günlerde yapıyor.Su değerlerine hiç bakmadım ama normaldir diye düşünüyorum 20lt akvaryum.Filtre hep çalışıyor..Haftada bir dip çekimi.Bitki de var.

7. taygun

taygun Guest

Normal mi?

Özcan Bey,

Merhaba. Sizinki gibi küçük akvaryumlarda, su değerlerinde değişim çok kolay olur. Su miktarı az olduğu için değişim kendisini kolay belli eder.

Sayfayı Paylaş