1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nyos-Quantum-160 mı Ati Powercone 200 is mi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Yasinz tarafından 20 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. Yasinz

Yasinz

İsim:
    Yasin ÖZCABI
    Sump dahil 300 litre kapasiteli 14 aylık takımda 1 M yellow tang, 1 çift percula, 1 xl Pygme African angle [​IMG] , 1 adet 8 cm ki Max boy muş kırmızı wrasse, 2 jewelry gobi, 1 sixline, 1 decora fire, 1 m boy dotyback, 1 yellow tail Damsel var ve başka balık eklenmeyecek. Tankı Sps ağırlıklı yapacağım, şu anda 10-11 adet acropora ve 12 adet montipora frag var. Ps nac 7 ve değiştireceğim. Bütçe olarak Nyos-Quantum-160 ile Ati Powercone 200 is arasında kaldım, tecrübeli arkadaşlar görüşleriniz kararımda etkili olacak, sizce hangisini almalıyım? Bu arada Sump ta ps bölümünün taban ölçüsü 24*45.

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Takipteyim

3. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Nyos-Quantum-160 için 250-1000 lt ye kadar tanklarda ve hava emiş 1500l/h yazıyor. Ati Powercone 200 is 500-1000 lt ye kadar tanklarda ve hava emiş 2000 lt/h yazıyor. Ben ATİ 250 İS kullanıyorum. Daha önce Bubble Magus curve 9 ve JNS Cones 3 kullandım. Atiye geçtiğim anda balık sayısı artmasına rağmen Nitrat düşüşü ve PH artışı (8.4) oldu. Bunlar benim tecrübelerim, başka yorumlar da gelecektir. Ati alman motorlular en iyisi ama, elektrik gittiği zaman durunca, tekrar çalışma problemi yaşatıyor. Jebao motorlular bence bu açıdan daha avantajlı, gayet güçlü.

Düzenleme: 20 Aralık 2016
    Yasinz bunu beğendi.
  4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Nyos'a 1000 lira veririm(denemek amaçlı), Ati ise almam.
    Ati iyi diyenlerin, akvaryuma yemleme yaptıktan kaç saat sonra ps nin düzelip tekrar toplamaya başladığından haberleri var? Jebao motorluları kast ediyorum.
    İkinci el bir bubble king alın derim, temiz olsun. Vertex de olabilir. Hatta Jns de olabilir. Hatta ve hatta Bubble magus a bile razıyım :)
    Uzman hobici görüşü arıyorsanız benden uzmanı bulamazsınız. Nokta.

veysel, Pennywise, Yasinz ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Şu Ati yi sevemedin bir türlü :) Hele Bubble Magusla kıyaslamışsın komik olmuş sayın uzmanım :) Yemlemeden sonra veya akvaryuma el girdikten sonraki toplamama akvaryumun biyolojik yapısıyla ilgili biraz da ;)
    Bubble King ve Verteks tabii ki dünyaca kabul görmüş markalar ancak fiyatları da ortada. Nyosun şık bir tasarımı var ve denenebilir ama Türkiyede yeni bir model.

veysel, Yasinz ve Burcu bunu beğendi.
  6. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Daha önce de yazdığım gibi sırasıyla Bubble magus curve 9, JNS Cones3, Ati 250 alman motorlu, sonra Ati 250 jebao motorlu kullandım. Tank kurulduktan sonra ilk 6 içinde 1 adet yem düşse bile PS seviyesinde değişim oluyordu. Bu sürede BM ve JNS vardı. Yaklaşık 6 aydan sonra yemleme de herhangi bir seviye farkı olmamaya başladı. Hatta elimi tankın içinde 5 dk falan tutarsam seviye düşmeye başladı. Bu sürede Ati vardı. Mesuta katılıyorum sanırım birazcık biyolojik yapıyla ilgisi var. Biraz fazla param olsa BK yı veya Vertex i denemek isterdim, bu kadar paraya mucize yaratması gerekir bence, beklentim büyük olurdu.

Ayrıca Angarada 6 ayı geçmiş bir tank var mı ? :p Hadi inşallah olsun artık ;)

veysel, Yasinz ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hepimiz Angarılıyız :D :D

Burcu bunu beğendi.
  8. Yasinz

Yasinz

İsim:
    Yasin ÖZCABI
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

9. Yasinz

Yasinz

İsim:
    Yasin ÖZCABI
    Nyos u kullanan bir kişi var sanırım, o da oldukça memnun, ya biraz bekleyip Bk e doğru gideceğim ya da nyos u tecrübe edeceğim durum şimdilik bunu gösteriyor

Pennywise, Burcu ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  10. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Ama aynı akvaryumda henüz 1 aylıkken, ati çıkıp yerine vertex girince toplamada hiçbir sıkıntı kalmadı. Ati ile yaklaşık 15 gün debelendim. Bu süre zarfında bir sürü balığım benek oldular çünkü gerizekalı Ps toplamıyordu. Hatta bir gün öğleden sonra 4 gibi yem attım akşam eve 10 gibi girmiştim hala toplamıyordu. Acaba Ps nin motorunda bir problem mi var diyerek motorunu elimdeki diğer dc3000 ile değiştirdim. Yine değişen bir şey olmadı. En sonunda sattım ve yerine vertex aldım. Biyoloji dersi mi alıyor bilmiyorum bu herifler ama ne var ne yok topladı. Yemleme sonrası kendisine gelmesi 5 dakikayı bulmuyordu. Neyse özetle ben memnun kalmadım ama memnun olanlar var, belki siz de memnun kalırsınız. Fiyatına göre görünen alet iyi ama komunizm gibi pratikte sıçıyor.

veysel, Yasinz, Pennywise ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Yasinz

Yasinz

İsim:
    Yasin ÖZCABI
    Nyos-Quantum-160 u hafta sonu aldım, yeni bir başlık açıp tecrübelerimi paylaşacağım, görüş ve düşüncelerini esirgemeyen arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

Pennywise ve MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş