1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ocean Nutrition Dondurulmuş Yemler Artık Ülkemizde

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde harfuzmani tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bülent abinin tavsiyesi üzerine Ocean Nutrition dondurulmuş yemlerini alıp denemeye karar verdim.Yemler hakkında okuduğum yorumlar son derece olumlu.Yemleri Adana'daki evcilal'dan tedarik edebilirsiniz.Yemler tarafınıza güzel ve itina ile hazırlanmış bir koli ile ulaştırılıyor, içerisinde kuru buz takviyesi ile sorunsuz kargo yapıyorlar.
    Henüz kullanmaya başlamadım, kullandıkça gözlemlerimi aktaracağım.Bir çok çeşidi bulunan yemin iki çeşidini (Frozen Food Lobster Eggs, Frozen Formula Two) alarak denemeye başladım.Kullananlar yem sorunu olan balıkların kalmayacağından, her türlü canlıyı rahatlıkla besleyebileceğimizden bahsetmişler.Bahsedildiği kadar varsa hobi için güzel ve büyük bir adım atılmış denebilir.

pr_01_9343_min.jpg pr_01_9344_min.jpg pr_01_9346_min.jpg pr_01_9347_min.jpg pr_01_9348_min.jpg pr_01_9349_min.jpg pr_01_9350_min.jpg pr_01_9353_min.jpg pr_01_9354_min.jpg pr_01_9355_min.jpg

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    .. pr_01_9356_min.jpg pr_01_9357_min.jpg pr_01_9358_min.jpg pr_01_9359_min.jpg

3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    İzmir' de akvaryem' de de satılıyor diye biliyorum. Darısı Bursa'ya.

TencoMelih ve erdoganv bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bundan almak lazım...:D

TencoMelih bunu beğendi.
  5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bursalı esnaflar ve istanbullu esnaflar uyumaya devam etsin .

Seyyar cihazdan online.

TencoMelih bunu beğendi.
  6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bursa da isteyenler hakan dan alabilir, stoklamıştır nasıl olsa :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

TencoMelih, YMR_AY ve Alparslan bunu beğendi.
  7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yok Bülent abi henüz stoklayamadım. :)
    Nedeni ise yemler güzel ama kargo masrafları ağır.Normalde bir daha kargo ödememek için tek seferde yüklü alım yapardım.Ancak bu ürünlerde toplu alım söz konusu olmuyor.Her parça başına kargo ödeniyor.Bu da dondurulmuş yemlerin dezavantajı diyelim.

TencoMelih bunu beğendi.
  8. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Hakan yem 14.-tl kargo ne kadar tuttu.

TencoMelih bunu beğendi.
  9. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Teoman abi kargo yem başı 10 TL.
    Yani ikinci yemi alınca 20, üçüncüyü alırsan 30 şeklinde devam ediyor.

TencoMelih bunu beğendi.
  10. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Çokmuş .Metrodan envayi çeşit deniz mahsülünü al ve mikserden geçir diyorum.

TencoMelih bunu beğendi.
  11. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Donmuş yemleri haftada bir veriyoruz değil mi? Hergün verilen birşey olmasa gerek. Haftada 3 kez verilse 11-12 hafta gider.

Önce suda çözüyor muyuz?

TencoMelih bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Deme böyle Teoman abi, bilimsel hobi yapıyoruz biz. Sen denizden denizanası da toplamışsındır Allah bilir.:)

TencoMelih bunu beğendi.
  13. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Teoman abi elbette dediğin şekilde daha ucuza getirilebilinir.Ancak bunlar kadar fayda sağlar mı bilemem.Ölü bir hayvan ile yüksek teknoloji ile dondurulmuş ve besin değeri çeşitli eklemeler ile yükseltilmiş yemler bunlar.
    Misal bunlara göre canlısını vermek çok daha fazla imkan sunar.Tabi bunun içinde imkan ve zaman lazım.Örneğin ürünler içerisinde artemia var.Bende Alparslan gibi artemiamı kendim büyütüyorum ve haftada bir öğün onlardan veriyorum.İmkanı yok hazır yem bu kadar faydalı olamaz.Ayrıca çokta ucuza geliyor böylesi.Ama dediğim gibi imkan meselesi.Misal bu şekilde mysis mi üretelim,roti mi bakalım... liste uzar.Bence haftada bir verilecek, öğüne eklenebilecek ürünler.Eminim herkese bir ürün mutlaka yarar.

TencoMelih bunu beğendi.
  14. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Doğru söylüyorsun Hakan ,bazı arkadaşlar yatırımlarını bu üretim işine kaydırsalar çok daha başarılı olacaklar azman aretmya ,mysıs shrimp ,gerekirse rotifer (ne işe yarıyacaksa ) .:p

TencoMelih bunu beğendi.
  15. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kullanım şekli:
    Dondurulmuş küpten 1 adet çıkarınız. Beslemeden önce , akvaryumunuzdan alacağınız bir bardak su içinde eritiniz . Erittiğiniz su ile birlikte akvaryuma azar azar uygulayınız.
    Balıklarınıza bu yemi 2-3 günde bir kez vermeniz tavsiye edilir. Aynı zamanda , tüm yemlerde olduğu gibi balıklarınızın beş dakika içinde tüketebileceği oranda yemleme yapmanız önerilir...

TencoMelih ve Montimahir bunu beğendi.
  16. Hakan Günel

Hakan Günel

İsim:
    Hakan Günel
  17. Camci2013

Camci2013

İsim:
    Ferdi Oktay
    İstanbul'da satılıyordu sanırım.

Sayfayı Paylaş