1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ocellariste kuyruk problemi

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Efe Zorba tarafından 9 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Efe Zorba

Efe Zorba

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Efe Zorba
    Merhabalar dün balığımın kuyruğunda bir anda bir beyazlık oluştu kavga sonucu olduğunu düşünüp fazla önemsemedim ama bugün iyileşme göremedim

Sizce balığımın problemi nedir, ne yapmalıyım

Buyrun net olmasada fotoğrafı

Bugün faydası olur diye tetra medicana marin oopharm sipariş ettim

2. Efe Zorba

Efe Zorba

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Efe Zorba
    Bu konuda acil desteğe ihtiyacım ona göre başka ilaç siparişi vereceğim, yardımcı olmanız beni çok sevindirir

3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Karnibahara benzeyen puturlu bir olusumsa virutiktir(cauliflower disease), Ilaca gerek olmadan kendiliginden gecmesi beklenir.

Bagisiklik sistemini guclendirmeye calisin.

Efe Zorba bunu beğendi.
  4. Efe Zorba

Efe Zorba

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Efe Zorba
    Hocam bügün gözle görülür bir değişiklik yok hala, ilaçta daha elime geçmedi

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Ilac içeriğini bilmem ama yemine sarımsak bandirin toparlar birkaç güne. Ancak soluk alış veriş nasıl? Hızlı mı?
    ya da dalga motoruna mı yakın duruyor?

Eğer bunlardan biri veya 2si evet ise acil nitrat, amonyak ve nitrit ölçümü yapın. Bunlar da istenen değerlerin üzerinde ise şu değişimi şart.

Efe Zorba bunu beğendi.
  6. Efe Zorba

Efe Zorba

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Efe Zorba
    Hocam testleri hemen hemen hergün yapıyorum çünkü fazla yem bazen bazen fazla kaçıyor, balıkları eklediğimde zaten sistem oturmuştu amonyak:0 nitrit:0 nitrat: 5-20 arasıydı şimdiye kadar

Bu akşamüstü su değişimi yaptım ve şuan nitrat testlerin ölçemeyeceği kadar düşük seviyede

gh, kh, pH değerleri normal seviyede

balığın hareketlerinde bir keyifsizlik yok, kullandığım yem zaten sarımsak içerikli nls thera a+, ilave olarak vitamin ekliyorum

Artık aklımdaki tek olasılık kavgadan kaynaklı normal bir durum olduğu ama önlem olarak minimum dozda ilaç kullanacağım elime geçtiğinde

Yüksek kalitede resim ekledim;
    IMG_4908.JPG

7. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Dediğim gibi ilacın içeriğini ve tankın mercan yükünü bilmiyorum ilaç için birşey diyemem. Ama kavga olasılığı yüksek. Yem yiyorsa sıkıntı olmaz bence.

Efe Zorba bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş