1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ocellatus Gold

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde taygun tarafından 2 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. taygun

taygun Guest

Herkese Merhaba,

Sonunda akvaryum genel olarak düzenini aldı ve ben de birkaç resim ekleme fırsatı buldum.

Özgür ile birlikte aldığımız beş balıktan dört tanesi bir iki gün içinde ölünce bir süre bekleyip başka bir satıcıdan beş tane daha aldım. Bu sefer çok şükür ki bir sorun yaşamadım.

Akvaryum önceki plati akvaryumum. İçinde kerevit ve platilerin birlikte yaşadığı. Hatta karides de vardı içinde.

Tabanı değiştirip tamamını 0,5 mercan kırığı yaptım. Bundan neredeyse üç yıl önce aldığım taşları da ortadan kestirip kumun üzerine yerleştirdim. Vazgeçemediğim birkaç bitkiyi de eklemeden edemedim.

Saygılar

DSC06566.JPG DSC06562.JPG DSC06561.JPG DSC06559.JPG DSC06567.JPG Eki Görüntüle 423 OG 44.JPG OG 33.JPG OG 9.JPG Eki Görüntüle 424

Erman Pehlivan, turqer, lepistes ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Süpersin Tamer abi, ellerine sağlık.pardon:gif

İnan çok beğendim, Maaşallah.:nazar:

3. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Abi,eline sağlık.Ocellatuslar da mutlu gözüküyorlar. O kayaları biraz daha dağınık şekilde yapsan daha doğal olurdu diye düşünüyorum.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Tamer abi gene herzamanki gibi akvaryumunu harika yapmışsın resmen hayran oldum.:nazar:

5. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Tamer abi tank harika olmuş bayıldım gerçekten. Helal olsun vallaha ne denir ki başka. :emt:

6. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Tamer abi gerçekten beğendim. Fakat kayaların çok nizami olmuş. Biraz daha dağınık olması göze daha hoş gelebilir. Yinede tabiki karar senin ;)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Tamer abi her zamanki gibi. Başarıların daim olsun inşallah.

8. taygun

taygun Guest

Beğeniniz için teşekkürler.

Murat gel sen de katıl aramıza, bırak şu tuzlu suyu. Ne o öyle, içsen içilmez döksen dökülmez.:cicek:

Kayaların duruşu kurulumdan yana benim de gözüme batıyordu. Anlaşılan bu haftasonu operasyon yapacağız. Ortayı biraz açmak lazım ki derinlik gelsin biraz.

Saygılar

murer bunu beğendi.
  9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yok abi ben almayayım, siz buyrun fazla beklemeden, sizlerde er veya geç hayat mavide diyeceksiniz.:F

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tamer abi bune, gerçekten çok güzel olmuş akvaryum maşallah.. :nazar::nazar: Ocellatus'larında sağlığı ve keyifleri yerinde maşallah, hayırlı olsun bol bol yavrular alırsınız inşallah.. :)

Saygılar...

11. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Hayırlı olsun Tamer abi çok güzel olmuş ellerine emeğine sağlık. Deniz kabukları olmazsa olmaz mı ? İçlerinde kir daha çok birikiyor sanki.

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Muhammed Ali abi, Ocellatus'lar kabukların içine yumurta bıraktığı için kabuk gerekiyor gölde zaten yaşadıkları bölge full boş kabuklar var... :)

Saygılar...

13. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Tamer hoca ellerinden öperim çok güzel akvaryum.Tarz değişimi yapacam bende örnek alırım bunu ben.dans:

14. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Tamer abi gerçekten çok beğendim. Ellerine sağlık, sağlıkla besle goldları inşallah. Bu kez nazara gelmezler umarım. Tanktaki kayalar benim hoşuma gitti. Dizilişi de. Değişik olmuş bence kalsın. toka:gif

15. taygun

taygun Guest

Aman Ozan, ne yaptın öyle. Utandırma beni. :cekingen:

Arkadaşlar güzel mesajlarınız için teşekkür ederim. Ben de elimden gelen en güzeşi yapıyorum ki yaptığım işten haz duyayım. Balıklar da hakettikleri ortamda bulunsunlar. Onlara bakacaksak ihityaçları karşılamak zorundayız. Önce biz onlara sunalım, onlar da doğallıklarını bize sergilesinler.

Neyse, bu kadar edebiyattan sonra güzel bir haberim var. Ocellatus Gold'lardan ilk yavruları aldım. Şimdilik sadece iki tane gördüm. Kabuğun içinde yaşıyorlar. Bir tanesinde yumurta kesesi hala duruyor. O daha çok kıvrımın iç tarafında yüzüyor. İkincisinin yumurta keseciği kaybolmuş. O da kabuğun ağzına doğru geliyor. Oralarda dolaştıktan sonra tekrar içeri kıvrımlara doğru gidiyor.

Sanırım yarın akşam videosunu eklerim portala ve kendi siteme.

Bu arada, söylemeyi unuttuğum konu dışı bir şey var. Menüdeki resim ekleme uygulaması çok güzel ve fonksiyonel olmuş. Tebrikler.

Saygılar

james_34, cirol ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  16. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Hayırlı uğurlu olsun Tamer abi inşallah sağlıklı bir şekilde büyütürsün videoyu dört gözle bekliyorum...:heyo:

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tamer abi yavruların hayırlı olsun. Bizi onlardan da mahrum etme keyif yapalım biraz. Menüdeki resim eklemeyi beğendiysen işlem tamamdır. Kolay beğenmezsin de o bakımdan.tem05.gif

18. taygun

taygun Guest

Evet evet, çok güzel olmuş. Profesyonelce. Oluyorsa ben de onu siteme ekliyeyim ziyaretçilerin ekleyeceği resimler için.

19. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tamer abi çok güzel bir haber yeni yavrular'ın hayırlı olsun.Yavruların resimlerini bekliyoruz.

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tamer abi elbette www.ap-depo.com upload sitemizi ekleyebilirsin siteye. Ancak bir hatırlatma olarak yüklenen fotoğrafların ortasına site adını yazıyor otomatik bilgin olsun.

Sayfayı Paylaş