1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Okülokutanöz (Gerçek) Albino Plati: Resmini Gören İlk Türk Benim Galiba :)

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Neverlander tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Ne balıkmış yahu...

Alman'lara, Amerikalılar'a, gurbette yaşayan Hintliler'e göre kimseler üretememişmiş, gören olmamışmış, üretebilen zengin olurmuşmuş...

Türkiye'deki forumlarda hiç böyle tabirlere rastlamadım... Ama öğrendim ki Türkiye'den de bu konuyu merak edenler varmış, neden üretilemiyor ya da neden olmuyor diye...

İşte size ALBİNO PLATİ...

Bu da resmin olduğu web-sayfasının linki...

http://guppyfocus.blogspot.com/2008/07/red-all-over.html

Soru soran olursa cevaplarım... Şimdilik istirahata çekiliyorum... Bu resmi bulmak için neler çektiğimi bir bilseniz...

Ah Hakan Abi, ah... kızgın:

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Bu tür zor mu ürüyor abi ? :hink:

3. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Albino platimi oluyormuş ?
    belki kılıç kırmasıdır albinizm genini oradan almış olabilirmi ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Genetik araştırma sizin statünüzde yazıyor, haha: demekki üretimi zor.

İlgi alanım olmadığından açıkcası gidişatı takip etmekle yetiniyorum.

5. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bu tam bir yılan hikayesi arkadaşlar...

Hakan abi'nin sorduğu bir orunun cevabını ararken bu "Albino Plati" efsanesine rastlamıştım... Millet neler denememiş ki albino plati üretebilmek için... Bir bilseniz... Sonra çok alakasız bir yerde (linke dikkat edin "lepistes" [guppy] ile ilgili bir site) bu balığa rastladım... Adam yapmış... Linkte de denildiği gibi üretimde Albino Red Platy dişisi (bizim KAAK'ların plati versiyonu hemen hemen) ile "Bleeding Heart" adı verilen mükemmel bir platinin erkeğini (tabii bunun kılıçkuyruk olanı da var) kullanarak "Albino Plati"yi üretmiş...

Bleeding Heart Plati Erkek

Albino Red Platy Dişi

6. aykılıç

aykılıç

İsim:
    SELÇUK KARTAL
    Cevap: Okülokutanöz (Gerçek) Albino Plati: Resmini Gören İlk Türk Benim Galiba :)

JAPONLAR koi plati aykuyruk, koi aykuyruk albino plati üretmişler. Yani üretmedikleri bi o kalmıştı o da olmuş.

[​IMG] [​IMG]

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Okülokutanöz (Gerçek) Albino Plati: Resmini Gören İlk Türk Benim Galiba :)

Ben tebrik ediyorum sadece, sonuç olarak başarıdır ve ticari olarak da, araştırma ve bilim olarak da yürüyorlar.

8. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Moleküler sistemlerle yapıyorlar galiba bunu genetik yapısını degiştirmeden o tür balıkları elde etmek bence çok zor yapılamdı degil zebralardaki kırmızı renk genetik oynamalar sonucu oluşturulmuştur mesela..::(

Sayfayı Paylaş