1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Oksijen Sorunu mu?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde HKNK tarafından 25 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Size önemli bir konu hakkında sorum olacaktı. Benim 120x30x50 tankımda bir adet 1000 litre iç filtre ve 1200 litre dış filtre var. Sorunum şu balıklarım yunus cichlid ve sarı prenses tankımda hava taşı da olmasına rağmen balıklarım ağızlarını suyun yüzeyine çıkarıp sanki oksijen almaya çalışıyorlar ama çıkardıkları ses sanki öpücük atıyorlar. Buda beni tedirgin ediyor sizce acaba sebebi nedir?

Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı acaba?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 25 Ocak 2015
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Oksijen yetersiz gelebilir ve diğer neden de amonyak tetiklemeleri olmasıdır. Oksijeni artırıp su değişimi yap bir miktar ve yemlemeyi abartma bir süre.

ogeday_ylz bunu beğendi.
  3. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Hava motorum 24 saat kesintisiz çalışıyor. Dış filtrem de aynı şekilde ara ara da iç filtreyi açıyorum. Su değişimini en fazla 2 haftada bir yapıyorum. Acaba yinede yetersiz midir oksijen?

Amonyak tetiklemeleri nedir abi? Nasıl bir önlem almalıyım yada ne yapabilirim?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 25 Ocak 2015
  4. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    Akvaryumdaki canlı yükü sayınız fazla olabilir . Kaç adet balık var?

5. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Hocam 40 adet balığım var ama hepsi küçük en büyüğü 5cm akvaryumum 300 litre felan

6. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    Dış filtrenin akvaryuma su veren aparatını sökün su hortumdan direk akvaryuma insin şelale gibi bir müddet böyle deneyin.

7. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Ben o uca bir aparat takmışdim ustam su tazyikli akiyor kumu dagitiyor diye ama sizin söylediğinizi uygulayacagim umarim bir sonuç alabilirim teşekkürler

Sayfayı Paylaş