1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Oksijensizlikten mi?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Akvaryuma bir bakayım dedim katil salyangozlar ağızlarını havaya kaldırmış, tüm balıklar yukarıda yüzüyor, cüce vatoz yavrularım yukarılarda duruyordu. Oksijen yetersizliği dedim hemen filtremin ağzını (normalde tıkadığım zımbırtı çıkıp akvaryuma düşmüş) tıkadım ve hava taşı koydum. Bu sorunu başka yaşayan oldu mu yoksa doğru müdahaleyi mi yapmışım?

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Benim ciklet akvaryumunda olmuştu, elektrik kesintisinden dolayı havasız kalıp ölmüşlerdi. Düzelme oluyorsa anlattığına göre oksijen yetersizliği olabilir. Gözlemle bak bir müddet sonra düzelmeleri lazım oksijen yetersizliğinden ise.

Toprak Akalın bunu beğendi.
  3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    10 dakika olmadan kendilerine geldiler. :)

veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tamam o zaman oksijen yetersizliğinden olmuştur. Sağlıkla besle. Nedenlerine bakmak lazım yalnız neden oluyor diye.

5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Dediğim gibi filtrenin dış filtremin şelale kısmının uç tarafı çıktığı için fışkırtmadı suyu, suyu fışkırtmadığından dalgalanma olmadı. Oraya başka bir tıkaç bulmam lazım elyafla olmuyor.

6. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Sorunun kaynağı oksijenmiş bunu anlamış olduk, ama bilgin olsun özellikle salyangozlar ve cüceler nitratı sevmezler ve nitrat fazlaysa su yüzeyine doğru çıkma eğilimi gösterirler. Geçmiş olsun.

7. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Benim akvaryumda nitrat olması zor, hem akvaryum çok oturmuş hem de elodealar haftada bir karış uzayacak nitratı emiyorlar. :)

-doctore- bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş