1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Oldukça Acemi Yeni Üye...Yardım???

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde comment3342 tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 saattir bu siteden bilgi edinmeye çalışıyorum. Bana da yardımcı olacağınızdan hiç süphe duymuyorum...Bugün siparişini verdiğim Akvaryum ölçüleri; 70-45-35 Bu boyuttaki Akvaryumda;
    Ne tür balıklar besleyebilirim?
    Dizaynı ve içindeki malzemeler ne ve nasıl olmalı? (Kaya, canlı bitki?)
    Göze hoş gelen, rengarenk balık çeşitleri istiyorum açıkçası...
    Şimdilik damızlık olmasını istemiyorum.
    Işık rengi ne olmalı?
    Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar. Umarım yardımcı olursunuz...

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Hoş geldiniz :) Akvaryum 110 Litre, Bitkili akvaryum Kuracaksanız eğer Öncelikle Kum Alınması gerekiyor. Hagen Siyah kum Balık olarak canlı doğuranlar olabilir Kılıç Kuyruk, Molly, Plati, Lepistes. Sürü halinde gezmesini istersenizde neon balıkları olabilir. Eğer Bitkili olacaksa Ona göre de aydınlatma konuşulur.

comment3342 bunu beğendi.
  3. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için fakat ben canlı bitki olmasını istemiyorum. Sadece görsel olacak ve canlı doğuran istemiyorum =)

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Canlı bitki istemiyorsanız Plastik bitkiyi hiç istemeyin çünkü kimyasal ;) Balık olarak Rengarenk canlı doğuranlar var. İnternete bakın istediğiniz varsa

5. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    5 er cm boylarında doğurmayan çeşitli renk renk kaç adet ve kaç çeşit balık besleyebilirim? İsimleri ile yardımcı olursanız sevinirim. Dizayn olarakta sadece kaya olur mu?

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Bunlar olabilir. Kaya olur bu balıklar bitkili akvaryuma çok yakışıyor onu belirteyim
    DSC_3492.jpg tetra_rummeyNose3.jpg

7. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Teşekkürler...Peki sarı,mavi prenses demosoni, kobalt mavi ve ıceman balık çeşitlerini aynı akvaryumda besleyebilirmiyim.

8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Onlar hakkında bir şey diyemeyeceğim bilmiyorum. Yardımcı olurlar muhakkak

9. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Teşekkürler...Bekliyorum =)

10. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Merhaba öncelikle Hoş geldiniz. Saydığınız chichlid balık yavrularını karışık olarak alıp pek ala bakabilirsiniz. Dediğiniz gibi bir renk cümbüşü olur :) Beyaz bir kum üzerine fosil kayalarla güzel dizayn yapıp mavi yada siyah fonla tamamlayabilirsiniz. hava taşını arka bölmeye koyup T ile bir başka hortum çeker bir kayanın altından tek kabarcık verebilirsiniz güzel görüntü oluşturur. Karar sizin bizimki bir fikir sadece :)

11. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Merhaba Hoşbulduk...Öncelikle akvaryum için acemi fikirlerimin beğenilmesi hoşuma gitti =) ve bu durum akvaryum sevdamı daha da pekiştirdi =) Önerdiğiniz dizaynı uygulamaya çalışacağım. Resimli örneklerle beni bilgilendiriseniz ayrıca sevinirim...Chichlid balık çeşitlerinden akvaryumumda en fazla kaç adet besleyebilirim? Teşekkürler =)

12. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    cache_500_1__i_10241164_BOY.jpg
    3-4 cm boylarında 25 civarı bakabilirsiniz. Kayalar bunlar dekorasyon sizin göz zevkinize kalır artık :)

13. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Süper görünüyor =) özellikle arka fon... Tekrar teşekkür ederim. Yeni sorularla burda olacağım =)

14. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Elimizden geldiğince yardımcı oluruz :) kurulumunuzu bir konuyla bizlerede aktarırsanız güzel olur :)

15. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Sabırsızlıkla gelmesini bekliyorum zaten, hele bir gelsin sizlerle paylaşırım =)

16. a. mesut

a. mesut

İsim:
    mesut mat
    Lepistesleri şiddetle tavsiye ederim özellikle erkekleri can alıcı renklere sahip.

17. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Lepistesleri de listeye aldım teşekkürler =)

18. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    Kardes hosgeldin. Furkant 25 civari demis ama onlarin buyumesinide hesaba kat 20 25 o baliklar icin cok fazla ilerde cok fazla olumle karsilasirsin. Istersen ilk olarak tropikal baliklarla basla neon lepistes plati gibi baliklarla. Ilerleyen zamanlarda zaten yetmeyecektir sana daha fazlasini isteyeceksin :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Yavaş yavaş karar veriyorum aslında balık sayısında, 10-15 şimdilik =) Ölçüler uygun dimi ilk başlangıçta?

20. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    Kardes yavru alirsan Ilk 1 2 hadi bilemedin 3 ay sknti yasamazsin ama sonra sikinti cekersin surekli kavga eder. Huzursuzluk cikar tankinda

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş