1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

olmaz demeyin lütfen!!!

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde hayrett38 tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    Öncelikle herkeze yeniden merhabalar uzun süredir aranızda bulunamadım Temel abi seninde verdiğin bilgileri çok özledim muhteşem thailand gezim sona erdi süper fotolar getirdim hepsini zamana yüklücem olmaz denen şeyler öğrendim şuan akvaryumumda aslan balığı trigger blue tang unicorn tang çeşitli damseller ağaç görüntüsünde yengeç ismi yanlış ama celmon butterfly sanırım karidesler palyacolar mercanlar hepsine bir arada ve birbirleriyle gayet güzel geçiniyor
    akvaryumu büyütleye karar verdim tabii yardımlarınla hatta bir yerde tek cam olmak üzere mobilyalı 160 x 70 x 55 varmış macro 150ps 5 adet t5 2000p kafa motoru mp100 x 2 dalga motorlu bi takım varmış 2000tl istiyor sence fiyatı nasıl?

şimdi tam senlik diyebileceğim birşey düşünüyorum ama lütfen imkansız deme akvaryumun ön camında tam orta noktada bir delik açsam 7cm boyunda ve 20cm eninde ve bu deliğin önüne 8cm boyunda 21 cm eninde ve 7 cm genişliğinde bir çıkıntı mini akvaryum yapıştırsam (büyük bir çekmecenin içinden bir çekmecenin açık olduğunu düşünebiliriz) ve su dışarı boşalmasa bu bölümden elimi akvaryumun içine rahatlıkla uzatıp elden besleme yapabilmemi sağlayacak

nedersin abi yapabilirmiyiz lütfen imkansız deme :)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Öncelikle hoşgeldin. Fotoğrafları sabırsızlıkla bekleriz. Öncelikle söz ettiğin akvaryum ölçüleri güzel ve ekipmanlarda fena değil. Aydınlatma markasını bilmiyoruz ama genel olarak uygun görülüyor. Fakat sözünü ettiğin ölçülerdeki bir akvaryumu macro 150 ps idare edemez. Çok yetersiz kalır.

Akvaryumun ortasından delik delersin, deliğe cekmece tarzında çıkıntıda yaparsın yani olmaz demiyorum ama bir halta yaramayacağını yazabilirim. Böyle bir işlem yaptığında su kaçırmaması gerek yani yemlemeyi ordan yapacaksan açılır kapanır olması lazım bir anlamda.

Tabi içimden sormak istediğim üstü kapatılmayan bir tuzlu su akvaryumunda balıkları üstten elinle yedirmek varken macera arayışı neden onu anlamadım ?

3. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    Temel abi gördüğümü görmüşsaydın anlardın ancak beni balıklar neden bilmiyorum yüzeyden yaklaşınca biraz ürkek davranıyorlar ama akvaryumun orta seviyesinde bir noktadan direk elimi akvaryumun ortasına uzatınca hiç birinin tereddüt etmeden gelip aldığını gördüm fotosunu birazdan eklerim

bu arada ps uygun değil ise bana sump hariç 500 litrelik bir akvaryum için gerekli tüm ekipmanları yazabilirmisin? mümkünse çok uzun yıllar başımı ağrıtmayacak belki ilk başta alırken biraz tuzlu olacak ama ilerde iyiki almışım pişman etmedi diyebileceğim :D

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    500 litre akvaryumun aydınlatmasını belirlemek için ölçüleri gerekli çünkü 36 wat ile 54 wat arasında ölçü farkı var. Bunun dışında güzel bir protein skimmer gerekli daha rahat etmek için. Ati 250 olur, Bubble Magus olur, SWC Xtreme Cone Protein Skimmer 250 S olur. Bu modelleri araştırabilirsin. Tabi Dıy seçeneğin yine bulunuyor. İki adet karşılıklı akıntı motoruna ihtiyacın var. Marka seçeneği maddi imkanına göre değişecektir. Sıcce 4000 devridaim motoruyla sumptan suyu akvaryuma basabilirsin. Kum olarak argonit, canlı kum veya mercan kırığı kullanabilirsin. Ana ekipman olarak bunlar gerekli.

5. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    gördüğüm görüntü aynen böyle ve su taşmıyor buradan akvaryumu duvara gömmeli olarak ve b iraz yüksekte düşündüğüm için böyle bişey istiyorum

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş