1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Olmuyor Böyle :P

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Muhammet Bekci tarafından 23 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci
    Merhabalar...
    Ocak ayında, ilk lepistes tecrubemin, ilk yavrularını aldım ve hala benimle birlikteler... Ek bir akvaryumum olmadığından büyük sayılabilecek bir yavrulukta bakıyorum yavruları.

Boyları 2cm e yaklaştı ve renklenmeler belli olmaya başladı. ( Nazar değmesin erkekler dalmaçyalı gibi, nokta halinde siyahlar, yeşil-sarı-mor karışımı bir beden... :) )
    Çok küçüklerken pek önemsemezdim fakat büyüdükçe onları o yavrulukta görmeye pek kıyamıyorum. Sorun şu ki, büyük sayılabilecek birkaçını ana akvaryuma saldığımda yetişkinlerinin yine saldırılarına uğruyorlar. Gerçekten rahatsız olmaya başladım, sinirimi bozdu şu etçil yönleri. :yazik:

Bitkilendirmeye heveslendim fakat okul yüzünden akvaryumcuya sadece haftasonları uğrayabiliyorum ve çürümüş, parça pinçik bitkiler kalıyor, almak istemiyorum.

Akvaryumu bölmeyi kafaya koydum bakalım. saat:gif

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Olmuyor Böyle :p

Biraz daha büyüsünler salarsın yavruları akvaryuma.Ama akvaryumu illaki böleceğim dersen oda olur. Neyle bölmeyi düşünüyorsun akvaryumu ?

3. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Şu kablo yolu ve sineklikle yapılmış sistemi düşünüyorum. :)

4. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

3 büyük sayılabilecek dişiyi saldım ana tanka... Bir iki kovalama oldu fakat şimdi gayet mutlu mesutlar. :)
    Erkekleri salamıyorum, renklerinden olsa gerek sıkıştırıyorlar. :bilmem:

5. kayhan45

kayhan45

İsim:
    kayhan sertkaya

Muhammed abi bende 100'e yakın yavru lepistes ve plati var. Ben onları 19'lt su damacanalar varya onda besliyorum. Damacana'nın ağzını kestim yavrular'da çok güzel yaşıyorlar sende dene istiyorsan:)

6. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Damacanayı koyacak müsait yerim olsa onada gerek duymam direk bir ikinci akvaryum kurarım ama...
    Hem yer sıkıntısı, hem de annem pek sıcak bakmıyor. :)

7. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Muhammet bildiğim kadarıyla (!) lepistesler 1-2 batın yavruyu yedikten sonra artık karışmıyorlar.Çok ilginç balıklar askerlik yaptığım birliğin bahçesindeki havuzda 100 lerce lepistes vardı ama yavrularını yemiyorlardı.Bende kılıçkuyruk,plati,velifera ve kribensis besliyorum şimdi kılıç, plati ve kribensisleri yolcu etmeyi ve sadece lepistes beslemeyi düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş