1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Omnivor, Herbivor, Karnivor Türünden Olan Cikletlere Örnek

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Ercümentgsgs tarafından 24 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. Ercümentgsgs

Ercümentgsgs

İsim:
    Ercüment BAYSIN
    Omnivor, Herbivor, Karnivor türünden olan ciklet balıklarına örnekler verebilir misiniz?

1 Bitkisel ve proteinle

2 Sadece proteinle

3 Sadece bitkisel

Yemlerle beslenen ciklet balıklarına örnek verirseniz çok sevinirim, şimdiden tesekkürler...

2. Traveler

Traveler

Cevap: Omnivor, Herbivor, Karnivor Türünden Olan Cikletlere Örnek

Örneğin Sarı prensesler ile Greshakei türleri hem etçil hem otçul beslenen türlerdir.

Mavi prensesler ve Iceman'ler sadece otçul beslenen türler arasında yerini alır.

vs... İnternette kısa bir araştırma ile bu konu hakkında geniş bilgi edebileceğinize inanıyorum.Bunları burada tek tek saymak çok zor bir iştir. :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tropheus türleri sadece otçul olarak beslenir ama yosunlar arasındaki makro kabuklular ile açığı kapatır. Tamamen etçil türler kavramına giren mesela Frontoza türü vardır ama kuru yem alırken pek ayırmaz aslında, fakat kökeni tamamen etçil türdür. Akvaryumda bu konu biraz da denge meselesi.

4. Ercümentgsgs

Ercümentgsgs

İsim:
    Ercüment BAYSIN

Ben akvaryumuma hem etcil hem otçul ve sadece otçul çiklet beslemek istiyorum sizce sorun cıkabilirmi ?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hangi türler olduğuna bağlı. Bazı türler bunu kaldırabilir ve denge ancak tamamen otçul türlerin yemeye yanaşmayacağı boyutlarda etli gıdaların akvaryuma eklenip etçil türlerin kopararak yemesi taktiği ile olabilir, aksi halde küçük dilimler tercih edilirse otçul türler de ilgi duyar.

Beslenmesi istenen türler?

Sayfayı Paylaş