1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Onurs Reef Kurulumu V2

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Onurs tarafından 31 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Isin gerçeği adamların denizleri çok fazla zengin ayrıca bizim gibi trolleme yapmadıklari belli . Boracay phi phi gibi Adalar bizim yapmaya çalıştığımız akvaryum lardan çok ama çok zengin. Daha ne diyeyim.

Sent from my SM-N9000Q using Tapatalk

2. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Hakan acelen yoksa beraber alalım kargodan avantajımız olur.

3. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Acelem yok ancak aynı kargoda alırsak fiyattan dolayı gümrüğe takılabilir.

4. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Ptt kullanmaya çalışın. En masrafsız çözüm olacaktır.

Düzenleme: 1 Kasım 2015
  5. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Haklısın takılma olasılığı oldukça yüksek olur ayrı ayrı sipariş verelim bulabilirsem birde ses geçirmeyen hortum var onuda çok istiyorum ben ama oda pahalı bir malzeme

6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Amazon comda 45 dolara buldum tam sipariş verecektim ki baktım TR' ye gönderim yokmuş.Bence bu vanayı alırsan sessiz boruya hiç gerek kalmayacak, emin olabilirsin.
    Bu arada 50 lik boru için 1-1/2 ( bir buçuk ) inç arıyorum, ölçü doğru değil mi?

7. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Onur da benim gibi malzemeyle kafayı bozdu. Yakında sular durulur :D
    Kurulumun hayırlı olsun. Geceni gündüzüne kattın. Emeklerinin karşılığını alırsın umarım.

veysel, Pennywise, Onurs ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Hayırlı olsun

9. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Kaptan malzemede eksik olunca bu işin cılkı çıkıyor biliyorsun biz zeolit reaktöründen neler çektik hayat suyun pet şişesinden zeo reaktörü yaptık ne dertler açtı başıma :)
    Onun için önce malzeme sağlam olsun akvaryum düzgün olsun sonra kumun kayan .
    canlılar yavaş yavaş eklenir zaten buldukça ama bu sefer dağınıklık istemiyorum evde yavaş olsun toplu ve müdahale kolaylığı olan bir akvaryum olsun

basma tulumba ve YMR_AY bunu beğendi.
  10. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Onur abi, Hakan abi, vanaları tedarik edemezseniz asit vanası öneririm bulamazsanız tedarik konusunda yardımcı olurum 32 lik boruya 25 lik asit vanası taktım normal vanaya nazaran çok hassas oluyor ve sertleşmiyor.

veysel bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Malzeme konusunda eline su dökecek adam yok bu portalda kaptan. :D
    Eline geçen ekipmanların çoğunu bu işin ticaretini yapan adamlar bile görmedi ;)

basma tulumba, Onurs ve YMR_AY bunu beğendi.
  12. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Murat o vanaların sertleşme sıkıntısı kapakdaki beyaz parçayı sökerek göbeği gevşetince ayarlanabiliyor aklımızda bulunsun.
    Ama ayar cidden zor heleki Red Dragon motor kullanmıyorsanız çin malı motorlarda sürekli debide değişim oluyor malesef.budaince ayarı çok zor hale getiriyor misal ben ayarlamayo vanaya ufacık bir çekiç ile tık tıkvurarak yapıyorum bildiğin eziyet ve zaman kaybından başka birşey değil.

muradtekin ve harfuzmani bunu beğendi.
  13. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Ben yapmıyorum :)
    Kafa motoru da jebao :)

Tabi siz bilirsiniz, gate vanalar iyidir bu kesin. Ama tecrübe diyor ki, 'bu sistemde' kasmaya gerek yok.. Durso vb ile karıştırmayalım. Ben sorun yaşamadım. Ama ben yatay giden boru da kullanmadım, ya dik, ya 120 derece. Belki bunun da katkısı olmuştur, kimbilir..

14. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
  15. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Onur Vertex 300 diyorsun dostum, ne Ati'si. Ben hiç kullanmadım fakat bu aletin çalışmasını gördüm. Sen çok iyi bir Skimmer aldın. Haa sorun olacaktır tabii, neticede ikinci el ürün. Sen halledersin eksiklerini. Gerçi sonra yine limitasyondan bahsedeceksin - benim gibi veya @harfuzmani gibi ama olsun.

Bu arada maalesef kırmızı Millepora'yı kaybetmek üzereyim, şu aşamadan sonra o canlı yaşayamaz artık. Dot dash Blenny mercanın arka tarafını perişan etmiş, üstüne bende üşenip camları silmeyince farkedemedim. Strese girdi ve kendini bıraktı güzelim canlı.

16. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Onur nasıl bir sorun yaşıyorsun ps ile ilgili yardımcı olmaya çalışalım.Emin ol tek motor ile o atiden daha fazla iş yapar elindeki alet. :)

TencoMelih ve mekatronik bunu beğendi.
  17. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Ooovvv. Jet motorlu Boeing yolcu uçağı gibi makina diyorsun yani. Onlarında motorlarından birisi dursa bile hala uçmaya devam ediyor.:D

Bizim gariban pırpır motorlu Atb'ye devam. :p

harfuzmani bunu beğendi.
  18. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Atb ye haksızlık etmeyelim aynı motor bloğunu kullanıyorlar. :)

mekatronik bunu beğendi.
  19. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Hakan aynen, çok güzel motor yapmışlar. İyi tasarım bir gövde ile neler yapabileceği net şekilde ortada.

Yalnız Onur'un meselesinde benim kafamı kurcalayan bir mevzu var. Bu skimmer yeni yapılan tanka anormal büyük gelecek diye düşünüyorum. Neticede bendeki aletin yaptıkları ortada, korkunç yemleme yapıyorum - balık+mecan- fakat yine aynı sonuç. Sendeki durumda aynı şekilde ve hatta senin akvaryumun bendekinden bile büyük.Onur daha küçük bir ölçü seçtiği için acaba over skimming sorunu yaşar mı ? şeklinde düşünüyorum.

20. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Açıkçası Onur alırken yeni tank yaptıracağı için büyük bir tankta kullanacak diye düşünüyordum.Kullanacağı ölçülerde ki bir tanka o ps nin bende büyük kalacağını düşünüyorum açıkçası.
    Şuanda benim motorlardan birisi arızalandığı için biliyorsunuz tek motor kullanıyorum ve inan şu haliyle bile 1500 lt bir tanka yeterli geliyor.

Onurs bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş