1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Oranda yardım?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ft25 tarafından 13 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar 2 cm boyunda bir turuncu bir oranda japon balığı aldım.Az da olsa ibiği var ama ben biraz daha çok olmasını istiyorum.Sizce nasıl ibik yaparım.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Oranda yardım?

İbik derken kafa yapısımı diyorsunuz ? Direk aslanbaş alsaydınız.

3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Oranda yardım?

Erzurum' da aslanbaş bulmak zor zaten çoğu akvaryumcuya "Aslanbaş veya oranda japon balığı var mı?" dediğimde bana bön bön bakıyorlar. :D :D Bu balığıda zaten zor buldum ve bu balıklar aslanbaşa göre daha dayanıklıymış.İbiği dediğimde sizin dediğiniz gibi kafa yapısı.Bunun nasıl yapıldığını merak ediyorum.(Bütün akvaristlerin verdiği ve vereceği bilgilere çok teşekkür ederim.)

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Oranda yardım?

İbik nedir ? Bu balık,horoz değilki. :D

Balığın yüzgeçlerindenmi bahsediyorsun ? [​IMG]

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Oranda yardım?

[​IMG] Arkadaşlar ibik dediğim kafa yapısı işte resimdeki balığın kafası gibi.(Verilen bilgiler için teşekkürler.)

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Oranda yardım?

Kafa yapsın istiyorum derseniz daha iyi olurdu. Olcay abinin dediği gibi horozmu bu ibik yapsın :) Japonlar için özel yemler var. Bu özel yemler arasında kafası bu şekildeki gibi olması için bir yem var. Daha önceden beslediğim japonlardan biliyorum.

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Oranda yardım?

.Bu dediğin yemler sera goldy serisi mi?Bir de başka tür yollar var mı? (Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Oranda yardım?

Bu türün başındaki taçlı kısım yani kırmızı etli bölge Uzak Doğu kültüründe kraliçenin tacını temsil eder. Yine aynı zamanda kuzey Çin'de bu türün iyi şans getirdiğine inanılır. Bu türü Tigerhead adlı bir vatandaş ( Hobici ) 1893 yılında mutasyon sonucu ortaya çıkarmış. Tür bakteriyal enfeksiyonlara bu etli kısımdan dolayı daha açıktır. Etli baş kısmının gelişimi iyi diyete ve temiz bakteriyal enfeksiyonlardan uzak tutulan iyi filtre edilen akvaryumlarda mümkündür.Kaliteli kuru yemler yanında mikserde karıştırılan hazırlama besinler faydalıdır.

Bezelye zarını alman lazım tanelerin üzerinden.
    Yakmayan kırmızı biber.
    Ispanak 2-3 yaprak.
    Lahana 1-2 yaprak.
    Vitamin hapları eklenebilir.
    Karides.
    Pişirilmiş beyaz fasulye.
    Birkaç fesleğen yaprağı.

Yeni bir portal açılımı olarak balık diyetine pancar sokulacaktır. Ancak pancarın bilimsel açıklamasıyla birlikte ayrı bir başlık altında önce tanımı tarafımca yapılacaktır. www.akvaryumportali.com

Miksere koyulur ve bulamaç haline gelene kadar karıştırılır. Bu karışım buzlukta saklanır ve ihtiyaca göre bir miktar kesilir eritilerek balıklara verilir. Sonrasında sonuç, uçurur, şişirir, patlatır.

Bu yem hazırlandığında işte o zaman Horoz gibi ibiği olur. :hasta:

9. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Oranda yardım?

Temel abi verdiğin bilgiler için çok çok teşekkürler.

10. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Oranda yardım?

Arkadaşlar benim balığımın aynı bu balık gibi, bu balık kafa yapar değil mi?

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Oranda yardım?

Furkan kardeşim ;

Uygun tank hacmi,zengin yem çeşidi ve gerekli bakımlarını aksatmadığın takdirde neden olmasın.

12. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Oranda yardım?

İsmail abi balıklarıma 5 çeşit yem kullanıyorum hepsi karışık 2si sera, 1i tetra, 1i GTOTTO, 1 ide calssepa.Yem çeşitlerim: granül, pul, pond, chiclidler için olan yüksek karbonhidratlı granüle benzeyen yem.Haftada 2 kez bezel veya ıspanak veriyorum.Tankım 55 lt.4 japon balığım var.Günde 5-6 saatlamba yakıyorum. Su sıcaklığı 22-23 derece.Sizce bu ortam nasıl?

13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Oranda yardım?

Furkan kardeşim senin japon balıkları hakkında bilgi adlı konunda gerekeni yazmışsın zaten.Ek olarak günde en az 1 saat güneş ışığı görmeleri gerekiyor ,birde ilerde akvaryumunun hacmi küçük gelecek balıkların için.

Sayfayı Paylaş