1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Otlu akvaryum. : )

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde 10.KÖY tarafından 13 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. 10.KÖY

10.KÖY

İsim:
    Alican TEKİN
    Herkese merhaba değerli arkadaşlar.Uzunca süren amerikan, malavi ve üretimhane,sonra kısa süren tropheus macerası derken uzunca süre canlı doğuran beslemediğimi fark ettim.:)

Bitkili akvaryuma yakışacak ölçülerde bir akvaryum edindik.Ölçüler biraz değişik. 98x28x38:F

Tabanda aquaclay ve midye kırığı karışık.Bana öyle geldi bende ayıklamadım.

Bitkilerimiz ; eledoa,cobamba,anubias ve java moss.

Canlılar ; plati , koi kılıç , lepistesler , kiraz karides , elma salyangozu ve cüce vatoz.

Yemler , tetra provega table , sera flora , tetra min ve nls thera +a

james_34, Erman Pehlivan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun inşallah beklentileri karşılar. Tabi akvaryumdan fotoğrafta görmek isterim açıkcası.

10.KÖY bunu beğendi.
  3. 10.KÖY

10.KÖY

İsim:
    Alican TEKİN
    Teşekkür ederim abi, pek bir beklentim yok açıkcası.Bitkiler çürümesin balıklar ölmesin yeter.

4. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Eğer iyi bir su feğeri ve bakımlarını iyi yaparsan akvaryumun ve bitkiler için iyi bir işıklandırma ile işe başlarsan emin ol hiç bir sorun yaşamazsın.

10.KÖY bunu beğendi.
  5. 10.KÖY

10.KÖY

İsim:
    Alican TEKİN
    Teşekkür ederim Emre bey.Bakım ve ihtiyaçları konusunda eksiksiz elimden geleni yapıyorum.Ama bakın bitkilerde sorun yokken soldaki anubiasın yaprakları gövdeden ayrıldı suyun üstünde yüzüyorlar.Diğer anubiasta sorun yokken neden böle oldu anlamadım.Akvaryumun sol tarafı boş kaldı.Yeni bir anubias alırız oraya .toka:gif

6. PuLcheR

PuLcheR

İsim:
    Serdar Kanmaz
    İnsanın Balık oLup o akvaryuma atlayası geliyor :)
    O balıkların yerine olmak vardı şimdi, ortam yemyeşil, balıklar kardeş kardeş geçiniyor, ohh ne güzel :)

10.KÖY bunu beğendi.
  7. 10.KÖY

10.KÖY

İsim:
    Alican TEKİN
    Teşekkür ederim kardeşim.Ayrıca beni kırmayıp bu güzel ortama dağil olduğun için ve karides , java moss ve lepistesler için çok çok teşekkür ederim.

:hepiniziseviyorum:

8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Kaşıntım başladı bitkili kaşıntım. Az durun hele :D Azıcık daha zaman geçsin süper bir akvaryum yapacağım işşallah :D :F

Alican hocam pek bi beklenti içinde değilsin ama gerçekten de ortam süper görünüyor. Arkadaşın dediği gibi insanın içinde yüzesi geliyor. Yeşil rengi hiç sevmem ama yakıştırdım akvaryuma, sağlıkla besleyin canlılarınızı ;)

10.KÖY bunu beğendi.
  9. 10.KÖY

10.KÖY

İsim:
    Alican TEKİN
    Teşekkür ederim Erman.

İnan çok özlemişim , kurduktan sonra fark ettim.Ufak bir akvaryumla kurarsın canım.Kurduktan sonra malawi tanklarınızı bozmayın he tem03.gif

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Yesilde bir patlama goruyorum , bu ne guzel bir gelisme boyle :) Hayirli olsun tekrardan Alican bey.. Tank oturana kadar basit bitkilerle baslamaniz cok iyi olmus.. Yeni bitkili tanklarda herkesin basina gelen yosun sorunlariyla cok cok az ugrasicaksiniz demek oluyor bu.. Anubias yapraklarinin kopmasinin sebebi ya kutuge tuttururken sert baglamissinizdir yada darbeye maruz kalmislardir.. Bu arada sizin tankinizdan esinlendigim su alti goruntulu o super arka fonu kendi tankimada ekledim.. :) Sayenizde tankim ayri bir havaya girdi.. Neyse beni gecip son olarak koi kilickuyruklar icin birkac eklemem olacak.. Koi kiliclarin yanina baska tur kilickuyruk koymayin.. Ne disi ne erkek.. Cok nadir canlilar olmakla beraber kesinlikle kendi cinsinden baska kilic turlerinin baskisina dayanamiyorlar.. Yasatmak icin cok ugrastik Abdullah arkadasimla beraber ama nafile.... :(

1 - 1,5 ay sonra tankimizdan elodea`lari cikartiyoruz tabii ona gore :)

10.KÖY bunu beğendi.
  11. 10.KÖY

10.KÖY

İsim:
    Alican TEKİN
    İlginiz için teşekkür ederim Volkan bey.Anübiası çokta sert bağlamadım.Hatta sallanıyordu.Diğeri gibi bağladım.Darbe derseniz elma salyangozları üstünde tepişiyordu ondan olabilir. :) Evet basit bitkilerle başladım,çünkü böyle devam edecek.:) Co2 ,gübre ışık gibi detaylar beni çok korkutuyor.Karidesler şuan ortalıkta , sanki iştimaya gidiyorlar.:) Şimdilik böyle iyi , fazlada kendimi kaptırmak istemiyorum.Tabiki eleştiri, öneri ve tavsiyelerinize açığım. :hepiniziseviyorum:

volkantr34 bunu beğendi.
  12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Alican bey hayırlı olsun ,yanlız tropheus'tan vazgeçmeniz üzücü .Akvaryum'unuz çok güzel ilerde tabana glosso ilave ederseniz çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır.

10.KÖY bunu beğendi.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler fotoğraf için. Akvaryum göze hoş görünüyor ve gelişime açık bana göre. İnşallah beklentilerdeki kadar sağlıklı ve görsel olur.

10.KÖY bunu beğendi.
  14. 10.KÖY

10.KÖY

İsim:
    Alican TEKİN
    Evet Temel abi , gelişimlere açık.Akvaryumun eksikleri var , bende farkındayım.Hafta sonu arka fon ve birazda düzenleme yapayım fotoğraflar eklicem.

İsmail bey , tropheus sarmadı inanın.Belki ilerleyen zamanlarda tekrar olabilir.Nasıl olsa acemiliğimizi attık.Ama aklımda bir çok proje var , tropheusa biraz zor sıra gelir.:D

cirol ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  15. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Hadi bakalım Alican :) , hayırlı olsun. İlk low tech sonra high tech'e geçersin sen :)

10.KÖY bunu beğendi.
  16. 10.KÖY

10.KÖY

İsim:
    Alican TEKİN
    Teşekkürler Can'ım , hig mig anlamam.Zaten anlasam başlık bitkili akvaryumum olurdu.Otlu akvaryum olmazdı.;) Senden gelecek platilere yer hazır dostum haberin olsun.

Aklımda kurduğum bir dizayn var.Pazar günü işallah düzenleyip fotoğraları yayınlarım burdan.

Her değişimde biraz daha bağlanıyorum bu hobiye.:D Sıkılan varsa değişim tavsiye ederim.DEğişim iyidir herzaman :D

volkantr34 bunu beğendi.
  17. siyah geceler

siyah geceler

İsim:
    yüksel aydemir
    Alican kardeşim,bitkili tankın hayırlı olsun eminim sen bu tankı çok daha iyi duruma getireceksin ama bir şüphemde yok değil doğrusu oda inşallah çabuk bıkıp vazgeçmezsin.

10.KÖY bunu beğendi.
  18. 10.KÖY

10.KÖY

İsim:
    Alican TEKİN
    Yok abi , bu akvaryum uzun sürer merak etme.Bakma sen tropheus kısa sürdü , normalde kolay kolay düzen bozmam.

PuLcheR bunu beğendi.
  19. Fish45

Fish45

İsim:
    Mahmut Yavaşlar
    Cevap: Otlu akvaryum. : )

Alican abi hayırlı olsun bitkili akvaryumun güzel olmuş.Senin trop yavrularını beklerken lepistesler geldi:)

20. PuLcheR

PuLcheR

İsim:
    Serdar Kanmaz
    Cevap: Otlu akvaryum. : )

Baya bir uzun sürdü bu akvaryum :) Akvaryumunuzun yeni fotoğraflarını bekliyoruz Alican Bey.:)

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş