1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Otomatik Yemleme Makinesi Tavsiyeleri

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde suret tarafından 5 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Sevgili dostlar, bana 4-5 güne kadar Ankara yolu göründüğünden Otomatik yemleme makinesi gerekti. Haliyle timer ve otomatik yemleme makinası ihtiyacım da var. Timer için değise bile, otomatik yemleme için önereceğiniz bir yöntem veya bir marka, model, bir makina var mıdır acaba? Yani tatile filan gittiğinizde birine bırakamıyorsanız ne yapıyorsunuz, nasıl yapıyorsunuz ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Otomatik Yemleme Makinesi Tavsiyeleri

Ankara seyahati kaç gün Burak?

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Alacaksanızda bence güvenilir bir marka alın. Kaliteli olsun. Normal zamanda bile kullanmak isteyebilirsiniz çünkü. Farklı yemleme yapsak bile. Ben yemleri karıştırıp uygun ölçülerde 8 öğün veriyordum. Yavrularım gelişip büyüsünler diye. Dikkat etmeniz gerekn diğer nokta ise yemin dökülme bölümünün yem ayarı çok sık olsun. İnce ayar yapabilmek önemli.

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Peki önereceğiniz bir marka model var mı gidip alayım, veya bulayım bir yerlerden...

Ankara seyahati için aklımızdaki bu cumartesi akşam üzeri yola çıkmak ve pazartesi akşam üzeri veya salı öğlen gibi geri gelmek. eğer içişleri bakanı başka bir öneri getirmezse, şimdilik durum bu.

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Eğer şimdiki aklım olsa, Eheim 3582 alırdım normal zamanda da rahatlıkla kullanmak isterim. Olmadı bu ürünü TIKLAYINIZ.. En son ise yok ben bir daha kullanmam 4-5 gün işimi görsün. Yem miktarıda artık allaha kaldı. İnş bozulmaz hata yapmaz dersenizde. TIKLAYINIZ bu ürünü alabilirsiniz. Ve benzerlerini tabiki.

6. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

185-135-35 lira fiyatları var. Yani ne kadar para o kadar köfte oluyor hakikaten. İşte akvaryum hobisini maddi yönden anlatan en basit ve gerçek örnek :)

7. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Ben şimdi işin içine elektroniği, interneti bilgisayarı da sokarım saçma sapan ve gereksiz bir proje çıkar ortaya. gereksiz?

Hepimizde bilgisayar var internet var, neden yemleme makinasını basit bir şekilde evdeki bilgisayar üzerinden kontrol etmiyoruz ki? Yani benim bilgisayarım 24 saat açık, takayım bri portuna bir motor, verelim komutu tık döndürsün motoru, yemlesin. Bir ucuna da kamera takarız, evde yokken akvryumu da izleriz oh mis...Ben bi yapiyim bakim bunu da öyle havada kalmasın. Bi bakalım neler çıkacak ortaya

-kaptan overflow'a dönmesin sonra?
    - ne overflow'u? la oğlum sen napacan overflow'u, dönmez ona, bişey olmaz la... (Ankara şivesi şimdiden dilime yerleşmeye başladı)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gideceğin zaman diliminde canlılarda bir sorun olmaz Burak rahat ol. Güzelce yedir ve öyle git. Bir hafta ve türlere göre 10 gün sorun olmaz.

9. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Tamam o zaman abi, şimdi devreleri filan inceledim de pic yapmak lazım. Bir de program bulmak veya yazmak gerekicek. Hiç uğraşamam hakikaten. En iyi yöntem senin DIY olan yöntem, onu yapacağım sanırım. Net üzerinden de kamerayı takarım sabit kalır, arada bir girer bakarım bu daha iyi. Bir şey olursa da bakar bakar ağlarım artık :)

Ankara'dan bir şey lazım mı?
    Ankaralılar, İstanbul'dan bir şey lazım mı?

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Sağlıkla git gel.
    Bıraktığın gibi bul canlılarını. Başka ne isteriz.

Sayfayı Paylaş