1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Otomatik Zaman Ayarlı Elektronik Aydınlatma

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Purelyfe tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    Merhabalar uzun zamandır düşündüğüm elektronik kontrollü aydınlatma yapma fikrini bana zaman ayarlı prizler olmuştu. Düşündüm ve Elektronik olarak yaklaşık 16 tane çıkış olacak ve bunları istediğim gibi programlıyacağım istediğim dakika açık kalıcak istediğim dakika kadar kapanıcak hatta istediğim florasan grubu açılıp istediğim grubu kapatabileceğim. Hatta bunu diğer elektrik kullandığımız cihazlardada yapabiliriz çünki 16 çıkışın 16 sıda ayrı ayrı programlanabilir olucak. Butarz bi fiktirm var. Bunu sizlerin fikirleriyle dahada profesyönelleştirebiliriz diye düşünüyorum. Uzaktan yönetmek için yapılan sistemler var ama benim okadar profesyönel bi bilgim olmadığından hiç bulaşmak istemiyorum açıkcası. Bana yetsin diyelim 1gün içerisinde 4 saat açık 3 saat kapalı sonra 4 saat açık 3 saat kapalı olarak yapabilirim. Aydınlatmayı hiç elledemeden mercanları rahat ettirebiliriz bu şekilde. Hatta ay ışığı efekti bile eklene bilir.

TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Elektronik bilginiz ne düzeyde?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    Elektronik bilgim Sumo robot çizgi izleyen robot yapabiliyorum Led tabela yapabiliyorum. Çok üst düzey şeyler denemedim ama bir meslek lisesi çıkışlı insanın olması gerektiği düzeyden az biraz fazla denebilir.
    Ankara' daymışsınız bilginiz varsa orada robot yarışmaları olurdu voleybol federasyonluğu stadındaydı sanırım, bu lüx bir öğretmen evi vardı onun orada ki. Üç sene önce 20*20 sumo robot yarışmasında 400 robot arasından 12. olmuştuk.
    Hani şu zehirlenmelerin olduğu seneydi. :)

Alparslan ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bu konuda bir çalışma var elimde ama yazılım hatası var. Detayları paylaşır birlikte bir çözüm buluruz ;)

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Robot akvaryum yapmayın da...:D

TencoMelih, SfenkS ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    :D hahaha İyi fikir aslında bir robot akvaryum çalışması denemeli :D

Tabiki elimden geldiğince yardım ederim. Siz pic ile mi yaptınız yazılım hatası derken ? Yani yazdığınız programda karşılık alamıyormusunuz komutlara.

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Çok kapsamlı istiyorsanız en güzeli arduino daha basit stabil olsun uğraşmak istemiyorum diyorsanız siemens logo .

İos tan online

8. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA

Nedemek istediniz anliyamadım.

9. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bahsettiklerim programlananilir cihazlar dır internette bir araştırırsanız detaylara ulaşırsınız.

İos tan online

10. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    Benim için önemli olan başkasının yaptığı yüksek meblalarda birşeyden çok kendi yaptığım emek ettiğim bişeyi kullanmak beni daha çok mutlu eder :) Yoksa burda bir üye vardı yeni nesil priz grubu üretmişlerdi hem iphone hem bilgisayar hem sms yoluyla açıp kapatabiliyor kontrol edebiliyorduk. Genede verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Ayrıca hiç yüksek mebla değil 60-70 tl arası zaten siz yapmaya kalksanız malzemeleriniz o kadar tutar .

İos tan online

12. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    Yok hayır benim kullandığım malzemeler okadar tutmaz tutsa zaten yapmam timer alırım:koptum:
    Maksimum 30 tl tutar en pahalı olacakta röle ve chipi olucak.

Sayfayı Paylaş